Konkursy rozstrzygnięte

W dniu 15 listopada br. w siedzibie naszej szkoły odbyło się podsumowanie konkursów prewencyjnych, ogłoszonych przez nadkomisarz Ewę Kasińską podczas październikowych spotkań dotyczących bezpieczeństwa. Z tej okazji w „Trójce” pojawili się zaproszeni goście: podinspektor Konrad Bartłomiejczak – zastępca Komendanta Powiatowego Policji, wiceburmistrz Śremu Bartosz Żeleźny  (przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto) oraz wspomniana już  nadkomisarz Ewa Kasińska.

Po oficjalnym powitaniu, uczniowie – Malwina Drzewiecka, Mateusz Pawlak i Michał Czekała przedstawili scenkę dotyczącą szkodliwości palenia papierosów – „Palić czy nie palić?”.

W dalszej części wtorkowego spotkania rozstrzygnięte zostały konkursy prewencyjne. W kategorii – „rysunek” – (Bezpieczna droga do szkoły) laureatami zostali: Patrycja Krauze (1 miejsce), Magdalena Menzel (2), Mikołaj Maliński (3).

Za pomysłowość i ogromny wkład pracy docenieni zostali ponadto: Alicja Czapla, Joanna Kaczor, Karol Marciniak, Aleksandra Michałowicz,  Paweł Kubiak, którym przyznano wyróżnienia.

W kategorii – „hasło” (wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy) zwycięzcą został Szymon Tomaszewski. Wymyślone przez niego sentencje: Gdy dopadnie mnie chwila złości, zastąpię ją czymś w rodzaju miłości” oraz „Nie stosuj się do przemocy, odwołuj się do pomocy” zdobyły największe uznanie wśród jurorów.

Na uwagę zasługują także inne, równie oryginalne hasła – „Kto agresji nie używa, ten człowiekiem się nazywa”, „Pasek jest do spodni, a nie do bicia”, „Nie używaj agresji – będziesz wielki”, których autorami są uczniowie klas gimnazjalnych.

Relacjonując przebieg wtorkowego spotkania nie można zapomnieć o nagrodach, jakimi obdarowani zostali laureaci poszczególnych konkursów. W tym momencie warto podziękować członkom Rady Programu Bezpieczne Miasto za ufundowanie upominków.

Jak zapewniła nadkomisarz Ewa Kasińska kolejna edycja Programu Bezpieczne Miasto, odbędzie się za rok, a zatem do zobaczenia…                                   MM

Możliwość komentowania została wyłączona.