Kulali w NIKU

Popularyzacja gry w bowling, podsumowanie efektów terapeutyczno-szkoleniowych oraz rozwijanie sportowego współzawodnictwa – to główne cele VII Wielkopolskiego Turnieju Bowlingowego Stowarzyszenia „Na Tak”, jaki odbył się w czwartek 28 listopada w poznańskim centrum NIKU przy ul. Piątkowskiej.

Udział w zawodach mile wspominać będą zawodnicy „Geparda”, którzy odnotowali kolejny bardzo dobry występ. Na słowa uznania zasłużyła przede wszystkim Joanna Paluszkiewicz, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy (155 punktów w jednej grze – BRAWO!) i z łącznym wynikiem 278 punktów (123 w pierwszej serii, 155 w drugiej) wygrała rywalizację w 4-osobowej grupie sprawnościowej, pokonując zawodniczki z poznańskich klubów „Bahia” i „Miłek”.

W grach singlowych rywalizował także Szymon Tomaszewski. Niestety rezultat końcowy 213 punktów (101 – pierwsza gra, 112 – druga) nie pozwolił mu stanąć na podium i tym samym Szymon – po dobrym występie – zajął czwarte miejsce.

Pozostali reprezentanci „Geparda” walczyli o medale w grach z zaporami. W tej konkurencji najlepiej wypadł Marcin Kaczmarek, którego wyższość musieli uznać jego przeciwnicy z poznańskich klubów „Mustangi”, „Amikus” oraz „SPNIS”.

W gronie medalistów znaleźli się także Julita Ławniczak i Rafał Burek, którzy w swoich grupach sprawnościowych wywalczyli trzecie miejsca.

„Świetna kręgielnia, doskonała organizacja, bardzo dobre występy naszych zawodników,  jednym słowem – udane zawody” – podsumowała czwartkowy wyjazd do Poznania pełniąca rolę kierownika ekipy Agnieszka Borowska.

Maciej Maćkowiak

Możliwość komentowania została wyłączona.