Kulali w NIKU

kulali w nikuZ przyjemnością informujemy o kolejnym udanym występie zawodników „Geparda”. W poniedziałek 11 kwietnia br. nasi dzielni sportowcy z powodzeniem zaprezentowali się w Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bowlingu. Zawody z udziałem ponad 80 miłośników amerykańskiej odmiany kręglarstwa rozegrano w poznańskim obiekcie „NIKU BOWLING” przy ul. Piątkowskiej 200.

Barwy „Geparda” reprezentowało siedmioro zawodników (3 uczniów i 4 absolwentów naszej szkoły). Najwięcej powodów do zadowolenia miał bez wątpienia Szymon Tomaszewski, który zwyciężył w swojej 6-osobowej grupie sprawnościowej zdobywając zasłużenie złoty medal. Podobnie jak Szymon, najcenniejszy krążek wywalczył również Tobiasz Zawierta. Doskonały występ odnotowała ponadto Joanna Paluszkiewicz, która rywalizowała w najsilniejszej grupie sprawnościowej i zajęła drugie miejsce na podium. Warto wspomnieć, że nasza najlepsza kręglarka przegrała jedynie z Teresą Cichą („Miłek” Poznań) – uczestniczką wielu międzynarodowych imprez, reprezentantką Polski, złotą medalistką Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych – Los Angeles 2015.

W gronie „Gepardowców” na torach NIKU o medale z powodzeniem rywalizowali także Krzysztof Najdora i Marcin Kaczmarek (oboje wywalczyli brązowe krążki). Marzeń o miejscu na podium nie udało się zrealizować jedynie Julicie Ławniczak i Damianowi Menzelowi, którzy mimo dobrej gry musieli zadowolić się czwartymi lokatami w swoich grupach.

W uzupełnieniu relacji przedstawiamy wyniki uzyskane przez naszych zawodników:

Szymon Tomaszewski –  113 i 140 (łącznie w dwóch grach –  253 punkty)

Tobiasz Zawierta – 100 i 124 (razem 224 pkt.)

Joanna Paluszkiewicz – 124 i 133 (257 pkt.)

Krzysztof Najdora – 88 i 80 (168 pkt.)

Marcin Kaczmarek – 102 i 114 (216 pkt.)

Julita Ławniczak – 98 i 96 (194 pkt.)

Damian Menzel –  89 i 115 (204 pkt.)

Możliwość komentowania została wyłączona.