Kulkowe Piątki

Uczniowie naszej szkoły – Anna Sobkowiak, Maciej Dudziak, Kamil Augustyniak, Patryk Szczęsny, Jakub Werulik, Tomasz Graefling oraz absolwenci popularnej  „Trójki” – Józef Tomaszewski, Mariusz Rądlewski, Krzysztof Najdora, Rafał Michałowski, Tobiasz Zawierta, Dominik Parzy, Michał Witkowski, Leszek Szydłowski wraz ze swoimi najbliższymi uczestniczyli w majowym projekcie „Kulkowe Piątki”. Jego głównym celem było popularyzowanie gry w boule wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zachęcanie ich do aktywnego spędzania czasu wolnego. Organizatorami szkolenia byli zawodnicy Śremskiego Klubu Petanque. Zgodnie z harmonogramem zajęcia przeprowadzono w cztery majowe piątki (10, 17, 24, 31. 05. br.).

Wspólne treningi odbywające się na nowym bulodromie wybudowanym w Ogrodzie WTZ „Raj-ka” przy ul. Chełmońskiego 1 w Śremie cieszyły się sporym zainteresowaniem.  Łącznie wzięło w nich udział 48 osób (30 początkujących adeptów gry w boule oraz 18 członków Śremskiego Klubu Petanque). Co godne zauważenia, średnia frekwencja na każdym z piątkowych spotkań wynosiła blisko 31 uczestników.

W ramach projektu, biorące w nim udział osoby, zostały zapoznane z podstawowymi zasadami gry w boule, miały ponadto okazję poznać i zastosować w praktyce wybrane elementy techniki gry.

W trakcie ostatniego treningu, jaki odbył się w dniu 31 maja rozegrany został 5-rundowy turniej przeprowadzony w oparciu o przepisy Polskiej Federacji Petanque. Do rywalizacji przystąpiło 9 tripletów. W skład każdego z zespołów wchodzili: zawodnik ŚKP, osoba niepełnosprawna intelektualnie oraz członek jej rodziny (rodzic/siostra/ brat/babcia/dziadek). Tryumfatorami zawodów został team grający w zestawieniu: Leszek Złotowski – Anna Sobkowiak – Izabela Sobkowiak. Miejsca na podium zajęli ponadto: 2. Witold Bartkowiak – Patryk Szczęsny – Michał Szczęsny, 3. Katarzyna Kajewska – Krzysztof Najdora – Elżbieta Sarnowska.

 Bezpośrednio po zakończeniu sportowych zmagań odbyło się oficjalne podsumowanie majowego projektu „Kulkowe Piątki”. Jego uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Co istotne, zdecydowana większość z nich zadeklarowała chęć kontynuowania swojej przygody z kulkami. W tej sytuacji wypada życzyć im wytrwałości w treningach i sukcesów w grze. Do zobaczenia na bulodromie!    

Możliwość komentowania została wyłączona.