Kwiecień pod znakiem autyzmu

Już w marcu br. rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów MIESIĄCA AUTYZMU z jakim od wielu lat kojarzony jest kwiecień. W miniony piątek (01.04.22 r.) na korytarzu szkolnym pojawiła się okolicznościowa gazetka przedstawiająca barwne postacie kilku naszych uczniów. Dzięki cennym informacjom uzyskanym od rodziców mogliśmy jeszcze bliżej niż dotąd poznać naszych podopiecznych. Dowiedzieliśmy się między innymi  tego co ich dzieci lubią, a czego nie lubią. 

Z początkiem nowego tygodnia, a mianowicie w poniedziałek (04.04.22 r.) cała społeczność szkolna zebrała się z kolei na niecodziennym spotkaniu, którego najważniejszym celem było przybliżenie specyfiki autyzmu. Na tę sposobność organizatorzy przygotowali krótkie filmiki ukazujące problemy w funkcjonowaniu z jakimi każdego dnia mierzą się osoby ze spectrum autyzmu. W trakcie okolicznościowej prelekcji przypomniano uczniom, że każdy z nas jest inny, a przy tym wyjątkowy.

Ten barwny poniedziałkowy dzień umiliły nam zarówno kolorowe ciasteczka w kształcie puzzli jak i wspólne zdjęcie z kolorowymi wstążeczkami wykonane na boisku szkolnym. Warto wspomnieć również, że w trakcie przerw między lekcjami uczniowie mieli możliwość poznania trudności z jakimi spotykają się ich koledzy z autyzmem. W tym celu organizatorzy spotkania przygotowali kilka zadań, wśród których znalazły się między innymi –  nawlekanie koralików w rękawicach narciarskich, kolorowanie w zamazanych okularach, słuchanie komunikatów w obcym języku.

W ramach obchodów MIESIĄCA AUTYZMU czeka nas jeszcze kilka atrakcji. Wśród zaplanowanych działań znalazły się np. dzień bez dzwonków, wycieczka do parku trampolin oraz spotkanie kulinarne.

W uzupełnieniu naszej relacji zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu


 

Możliwość komentowania została wyłączona.