Łąka w szkole!

Wyjątkowy dzień mają za sobą uczniowie naszej szkoły. W miniony poniedziałek (24.05.br.) w jednej z klasopracowni odbyły się wiosenne zajęcia na zaaranżowanej łące. Przygotowano je z myślą o uczniach zespołu klasowego III-IV-V, ale jak się okazało na spacer mógł wybrać się każdy chętny. Z takiej możliwości skorzystali zatem wszyscy – zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły. 

Już od progu czuć było zapach skoszonej trawy, bez oraz cytrynę. Doznaniom wzrokowym, smakowym, dotykowym, węchowym oraz słuchowym nie było końca. Największą atrakcją okazały się zwierzęta, które można spotkać na  łące. Co ważne, niektóre z nich udało się nam sprowadzić do szkoły. Uczniowie mieli tym samym bezpośrednią możliwość obserwacji żaby, ślimaków, królików.

Sporo frajdy sprawiło dzieciom także przygotowanie jedzenia dla zwierząt. Uczniowie karmili króliki i ślimaki liśćmi sałaty oraz pokrojoną marchewką. W małym stawku jaki znajdował się w sali zagościły kaczki i rybki, które uczniowie łowili.

W trakcie zajęć zaplanowano również wspólne śpiewy i tańce do piosenki „Wiosna wiosna urodziły się motyle„. Zachęciły one uczniów do wykonania projektu motyla z pomponów i cekinów.

To nie koniec atrakcji. Jak się okazuje dzieci miały także możliwość przejścia „na bosaka” po trawie, piasku, glinie i kamieniach. Bezcennym doświadczeniem okazało się ponadto smakowanie cytryny na zmianę z miodem. Zainteresowanie dzieci  wzbudził również prawdziwy ul z plastrami miodu.

Choć w pomieszczeniu dominował kolor zielony, tęcza i barwne motyle, sprawiły, że w klasie było bardzo kolorowo. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że uczniom trudno było opuścić tę wyjątkową salę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na krótki spacer!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.