Luty – miesiąc zmian w Drużynie Nieprzetartego Szlaku

W lutym członkowie Drużyny Nieprzetartego Szlaku pracowali bardzo prężnie. Na jednej ze zbiórek wybrali nazwę swojej drużyny, na kolejnej przyjęli do swojego grona nowego członka, a innym razem gościli ważne osobistości. Był to dla nich bardzo pracowity, ale równocześnie miło spędzony czas.

Na zbiórce, jak miała miejsce 13 lutego br. harcerze wysłuchali gawędy o Dniu Myśli Braterskiej i braterskiej miłości. Następnie wspólnie wybrali nazwę drużyny i stworzyli drużynową maskotkę „Zielony Mech„. Będzie towarzyszyła im w każdym Kręgu Rady, kończącym zbiórkę, a ponadto będzie także symbolem ich drużyny podczas uroczystości harcerskich. Jako zapowiedź kolejnej zbiórki zaśpiewali wspólnie harcerską piosenkę o Robercie Baden – Powellu po czym  podziękowali sobie wzajemnie za zaangażowanie w zbiórkę i pożegnali się tradycyjną harcerską iskierką.

Dnia 20 lutego do Drużyny dołączył ksiądz Jakub, który od pół roku jest wikarym w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Śremie, a ponadto jest harcerzem z 8 letnim stażem. Gość został serdecznie przyjęty przez całą drużynę. W trakcie zbiórki harcerze wraz z nowym członkiem swojej wspólnoty wysłuchali gawędę, stworzyli proporce z barwami drużyny oraz zaśpiewali piosenki harcerskie. Podczas spotkania wszyscy harcerze otrzymali znaczek z symbolem drużyny (wschodzące słońce) oraz swoim imieniem. Zuchy były dumne z nagrody i cały tydzień nosiły swój znaczek przypięty do bluzki.

Na kolejnej zbiórce (28 lutego) Drużyna znów przyjmowała specjalnych gości. Tym razem na spotkaniu pojawiła się dyrektor naszej szkoły p. Halina Osińska oraz Komendantka Hufca ZHP Śrem hm. Iwona Brenda. Drużyna przyjęła obie panie do swojego kręgu i poprosiła o zapalenie świeczkowiska. Po oficjalnym rozpoczęciu zbiórki członkowie drużyny zaprezentowali umiejętności, które zdobyli podczas dotychczasowych spotkań: śpiewali piosenkę, grali w ulubione zabawy harcerskie, prezentowali musztrę. Na koniec podziękowali gościom za przybycie i przedstawili swoją maskotkę. Goście byli zachwyceni symbolicznym mchem, który daje prawo głosu podczas Kręgu Rady i chętnie wypowiadali się trzymając go w dłoniach. Komendantka przygotowała też prezent dla drużyny, a mianowicie naszywki na mundur Hufca ZHP Śrem oraz herb Polski, który uroczyście wręczyła każdemu harcerzowi i harcerce. Na koniec wszyscy pożegnali się symboliczną  iskierką, którą puściła Konstancja (wybrana jako wyjątkowa osoba na zbiórce przez dh Komendantkę ).

W lutym zbiórki odbywały się co tydzień, aby w marcu drużyna mogła przeżyć harcerskie przygody w terenie. Na ten marcowy czas zaplanowano dwie gry terenowe podczas których harcerze nauczą się ze sobą współpracować, zdobędą nowe umiejętności i poznają kolejnego, tajemniczego gościa.

Możliwość komentowania została wyłączona.