Majowe podchody

Dnia 16 maja mieliśmy przyjemność gościć w progach szkoły naszych dobrych znajomych  – uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie. Co ciekawe, było to już trzecie nasze spotkanie w tym roku szkolnym.  Dwukrotnie braliśmy udział w zabawach tanecznych (bal karnawałowy, Andrzejki) zorganizowanych na terenie ŚdS-u, a ostatnio w ramach rewanżu zaprosiliśmy ich na „Majowe podchody”.

Zgodnie z planem wyruszyliśmy w stronę śremskiej Promenady. Mieszane grupy rozdzieliły się „pod mostem” i ruszyły w przeciwnych kierunkach – jedna z ekip w stronę przystani, gdzie cumuje „Monika”, druga w stronę „Oazy”. W trakcie podchodów uczestnicy mieli do wykonania określone zadania. Co ważne, mimo niesprzyjającej pogody (silny wiatr) wszystkie zrealizowali.

Po powrocie do szkoły z wielką przyjemnością zasiedliśmy do stołu, aby wypić gorącą kawę i herbatę oraz zjeść placki wykonane przez uczestników Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Oglądaliśmy ponadto zdjęcia wykonane podczas spaceru oraz bawiliśmy się w odgadywanie „skarbów” znalezionych po drodze.

Najbardziej cieszy nas jednak to, że mamy wiele tematów do rozmów i potrafimy wspólnie miło się bawić. Wspomnieć należy, że wielu uczestników ŚdS-u to absolwenci naszej szkoły co dodatkowo powoduje, że nasze spotkania są wyjątkowo serdeczne.

Możliwość komentowania została wyłączona.