Majówka w Łęknie

„Piłka nożna dla Wszystkich” – pod takim hasłem działacze Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Poznań zorganizowali XI Majowy Piknik z Olimpiadami Specjalnymi.  Imprezę, której gospodarzem – po raz trzeci z rzędu – był Zespół Szkół Ekonomicznych w Łęknie przeprowadzono 24 maja.

Wśród uczestników pikniku nie zabrakło uczniów i pracowników ZSS w Śremie. Obok naszej – ponad 70-osobowej –  ekipy w Łęknie stawili się reprezentanci 15. sekcji Olimpiad Specjalnych działających na terenie Wielkopolski.

W programie imprezy jak zawsze znalazły się gry i zabawy rekreacyjne. Nie zabrakło wśród nich tych o charakterze typowo piłkarskim. Jak się okazało nie był to jedyny akcent nawiązujący do zbliżającego się EURO 2012.

Ku zadowoleniu organizatorów majówki każda z uczestniczących ekip zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zadbała by wyposażyć swoich podopiecznych we wszelkie akcesoria – począwszy od flagi, stroju etc. – charakterystyczne dla reprezentacji narodowych jakie zagrają podczas Euro 2012. Tym sposobem można było zobaczyć w Łęknie barwny korowód zawodników Olimpiad Specjalnych ucharakteryzowanych na Szwedów, Niemców, Hiszpanów, Anglików, Polaków i pozostałych reprezentacji, które przyjadą na piłkarskie mistrzostwa.

Podczas czwartkowego pikniku nie zabrakło także części artystycznej, w której obok uczniów naszej szkoły zaprezentowali się przedstawiciele sekcji: „Wichry” i „103” z Poznania oraz „Słoneczka” Śrem.       MM 

Więcej zdjęć w galerii

Możliwość komentowania została wyłączona.