Ze stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne Polska związany jest od 1 stycznia 2000 roku. Jego pierwszy klub – „Ogniki” Śrem. 15 grudnia 2006 roku debiutuje w barwach „Geparda”. Na basenie w Szamotułach zdobywa srebrny medal w pływaniu. W kolejnych latach z powodzeniem startuje w licznych zawodach (tenis stołowy, pływanie, kręgle), uczestniczy w letnich i zimowych obozach sportowych. W 2012 roku trafia do reprezentacji Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań i wyjeżdża na Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Wiśle. Tam zdobywa medale w narciarstwie biegowym. W marcu 2016 roku po raz drugi w swojej sportowej karierze uczestniczy w Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Tym razem walczy o medale w biegach na rakietach śnieżnych.
O kim mowa? Zapewne większość Czytelników domyśliła się, że powyższy opis dotyczy Krzysztofa Najdory. Kilkanaście dni temu nasz dzielny sportowiec miał okazję uczestniczyć w IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zakopanym (09-12.03.2016r.). Był jedynym przedstawicielem Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań startującym w biegach na rakietach śnieżnych. Jego występy można podsumować stwierdzeniem – były REWELACYJNE. Wspominaliśmy o nich na naszym szkolnym „fejsbuku”. Dzisiaj wracamy do tematu…
Jak się okazuje Krzysztof zwyciężył w biegu na 100 metrów (czas 0:21,12) pokonując w finale 5 przeciwników. W swoim drugim starcie (bieg na 50 m) zdołał wywalczyć z kolei srebrny medal sprawiając tym samym wielką radość zarówno trenerom i opiekunom, którzy towarzyszyli mu w Zakopanym (z ramienia „Geparda” była z nim działaczka naszego klubu – p. Monika Wieczorkowska) jak i swoim rodzicom śledzącym występy syna w relacjach internetowych.
Co ciekawe, Krzysztof jest bodaj pierwszym śremianinem, który może poszczycić się medalami wywalczonymi w biegach na rakietach śnieżnych. Z tego powodu możemy być dumni. Wypada mieć nadzieję, że w ślady naszego mistrza pójdą inni zawodnicy „Geparda”.
Korzystając z okazji warto wspomnieć, że tegoroczne igrzyska w Zakopanym zgromadziły na starcie 220 zawodników z 18 Oddziałów Regionalnych rywalizujących o medale w takich dyscyplinach jak: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe oraz biegi na rakietach śnieżnych. Towarzyszyło im 70 trenerów, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwało 70 osób Komitetu Organizacyjnego i Obsługi Technicznej, 10 sędziów, 100 wolontariuszy oraz 15 osób personelu medycznego. Przebieg igrzysk można było śledzić między innymi w krótkich relacjach na antenie TVP1 oraz Polskiego Radia („Trójka”).
W uzupełnieniu ciekawostek związanych z igrzyskami w Zakopanym należy wspomnieć, że ceremonia otwarcia odbyła się pod Wielką Krokwią, a wśród obecnych gości znalazł się prezydent Andrzej Duda z małżonką.