Marzenia się spełniają

marzeniaNa początku kwietnia na łamach lokalnego pisma „Tydzień Ziemi Śremskiej” ukazał się artykuł „Unijne środki na szkołę”. Dowiadujemy się z niego, że „576 tysięcy złotych ze środków unijnych otrzyma powiat śremski z przeznaczeniem na rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie”.

Z wielką radością potwierdzamy tę informację! Cieszymy się, że niebawem spełnią  się nasze marzenia o rozbudowie placówki, a tym samym o poprawie warunków dydaktycznych dla uczniów. Co najistotniejsze – prace budowlane rozpoczną się już wkrótce, a ich ukończenie planowane jest jeszcze w 2017 roku.

Unijne środki wykorzystane zostaną na wybudowanie parterowego budynku połączonego z główną siedzibą szkoły przeszklonym łącznikiem. W dobudowanej części powstaną cztery pomieszczenia, a w nich ulokowane zostaną specjalistyczne klasopracownie – matematyczna, przyrodnicza, językowa. W nowej części zaprojektowano ponadto węzeł sanitarny i część administracyjną.

Jak się okazuje dzięki wspólnym działaniom pracowników naszej szkoły oraz przedstawicieli  Starostwa Powiatowego w Śremie udało się także pozyskać znaczące środki na wyposażenie nowego budynku. O szczegółach związanych zarówno z pracami budowlanymi jak i założeniami projektu „Doświadczam i poznaję świat”, który w związku z przyznaniem środków finansowych realizowany będzie w naszej szkole poinformujemy niebawem. Jako upominek od „wielkanocnego zająca” zamieszczamy szkic przedstawiający elewację północno-zachodnią oraz południowo-zachodnią naszego budynku. Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Budynek

Możliwość komentowania została wyłączona.