Medale dedykowane Jakubowi

Za nami kolejne sportowe święto. W czwartek 25 października br. w hali sportowej „Bazar” gościliśmy blisko 50 miłośników popularnego pingponga, którzy przyjechali do Śremu by wziąć udział w XX Jubileuszowym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym. W zawodach poświęconych pamięci Jakuba Walczaka – wielokrotnego reprezentanta klubu „Gepard” uczestniczyli przedstawiciele ośrodków z Jastrowia, Łopienna, Mosiny, Poznania.  Wśród rywalizujących o medale znalazła się także 11-osobowa grupa reprezentantów naszego „Geparda”.

Zgodnie z tradycją czwartkowy turniej rozpoczął się od uroczystej defilady zawodników, powitania przybyłych gości, wysłuchania dźwięków hymnu Olimpiad Specjalnych, po którym w imieniu uczestników słowa przysięgi sportowej wygłosił przedstawiciel gospodarzy Szymon Tomaszewski. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali  z kolei panowie – Adam Lewandowski – burmistrz Śremu oraz Janusz Przywara – wicestarosta Powiatu Śremskiego. 

Chwilę później w rolach głównych wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Pełen dynamiki układ taneczny oraz żywiołowo zaśpiewane piosenki wzbudziły aplauz widzów, którzy nie żałowali oklasków młodym wykonawcom. Bez wątpienia ich występ pozytywnie nastroił do gry pingpongistów, którzy kilka minut po godzinie dziesiątej rozpoczęli sportowe zmagania.

Ku radości śremskich kibiców znakomicie przy stołach zademonstrowali się „Gepardowcy”. Kolejny raz pokazali, że tenis stołowy to ich mocna strona. Potwierdzili to przede wszystkim nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy – Joanna Paluszkiewicz i Tobiasz Zawierta, którzy w swoich grupach wywalczyli złote medale. Równie udany występ odnotował Karol Marciniak, który nie dał szans swoim przeciwnikom i z kompletem zwycięstw (3 wygrane – przyp. red.) zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Czwartkowe przedpołudnie miło wspominać będą także Julita Ławniczak, Maciej Dudziak, Kamil Augustyniak i Szymon Tomaszewski, którzy w swoich grupach wywalczyli srebrne medale. Bez wątpienia ze swojej gry mogą być zadowoleni również Patrycja Krauze i Rafał Michałowski. Dla nich czwartkowe zawody kojarzyć się będą z brązowymi krążkami, jakie odebrali stojąc na najniższym, trzecim stopniu podium.

Na słowa uznania zasłużyli ponadto nasi pozostali reprezentanci – Rafał Burek oraz debiutujący w zawodach tenisa stołowego Maciej Skrzypczak. Każdy z nich zagrał na przysłowiowego „maksa”, z pełnym zaangażowaniem i co najważniejsze z podniesioną głową kończył zawody. Czwarte miejsce nie było dla nich powodem do smutku. Możemy być dumni z Macieja i Rafała.

Na złoty medal spisały się także dziewczęta z klas PdP, które w czwartek „rządziły” w kawiarence. To dzięki ich pracy na stołach panował porządek, a goście mogli rozkoszować się smakiem pysznych wypieków. Co ważne dziewczęta doskonale poradziły sobie również przy obsłudze ceremonii dekoracji. Ania, Kamila, Zuzanna, Monika – BRAWO! Tak trzymać!

Jeśli rozdajemy już medale to jeden, zasłużenie złoty, należy się również niezastąpionym sędziom z Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego, którzy od lat bezinteresownie wspierają nasze zawody. Super sprawa Panowie!  

„Dziękujemy raz jeszcze. Jak zawsze u Was było super!!! Do zobaczenia…” – sms tej treści otrzymaliśmy od ekipy „Słoneczek” z Łopienna. Niech będzie on podsumowaniem naszej czwartkowej imprezy. XX Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych im. Jakuba Walczaka uważamy za zamknięty. Do zobaczenia za rok…

Ps.

Bardzo nam miło, że swoją obecnością czwartkowe zawody uświetnili rodzice Jakuba Walczaka. Dziękujemy także wszystkim pozostałym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

 Fotorelacja: ŚREM.NASZEMIASTO.PL

Możliwość komentowania została wyłączona.