Medale, łzy wzruszenia, wspaniali ludzie…

medale-trzciankaNiedzielny poranek 23 października… na ulicach Trzcianki kompletna pustka, miasto pogrążone jeszcze we śnie. Jedynie w okolicy miejscowej hali sportowo-widowiskowej można dostrzec oznaki życia. Przybywają do niej uczestnicy VII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy, sędziowie, wolontariusze, członkowie komitetu organizacyjnego, kibice – razem ponad dwieście osób z całej Polski. O godzinie 9.00 przystąpią do rozegrania ostatnich spotkań w ramach odbywających się tu od czwartku (20.10.16 r.) zawodów w popularnego pingponga. Wśród rywalizujących o medale nie brakuje reprezentantów Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Poznań. W składzie tej 13-osobowej grupy jest aż czworo zawodników „Geparda” Śrem – Joanna Paluszkiewicz, Kamil Augustyniak, Szymon Tomaszewski oraz Tobiasz Zawierta.  Każdy z nich marzy o wywalczeniu medalu…

Niedzielne południe… w trzcianeckiej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Żeromskiego milkną dźwięki hymnu Olimpiad Specjalnych, z obiektu w uroczystej oprawie wyniesiona zostaje flaga, na twarzach sportowców łzy wzruszenia mieszają się radosnymi uśmiechami – tak kończy się ostatni akt VII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Pora wracać do domów. Perfekcyjnie przygotowana 4-dniowa impreza dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Dla przedstawicieli „Geparda” były kolejną wspaniałą przygodą, do której wielokrotnie będą wracać we wspomnieniach. O pobycie w Trzciance przypominać będą między innymi piękne medale, jakie po trudnej,  kilkudniowej rywalizacji udało się „Gepardowcom” wywalczyć.

W tym miejscu z przyjemnością przedstawiamy wyniki uzyskane przez naszych zawodników:

Joanna Paluszkiewicz – srebro w mikście z Szymonem Tomaszewskim, brąz w singlu

Kamil Augustyniak – 4 miejsce w grze pojedynczej

Szymon Tomaszewski – srebro w mikście z Joanną Paluszkiewicz, brąz w grze singlowej

Tobiasz Zawierta – srebro w mikście z Ewą Barcz („Słoneczko” Łopienno), srebro w grze

pojedynczej

Bez wątpienia obok zdobytych krążków uczestnicy VII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych wspominać będą także piękną ceremonię otwarcia zawodów, w programie której znalazły się między innymi występy artystyczne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance oraz rewelacyjny pokaz tenisa stołowego w wykonaniu zaprzyjaźnionych z Olimpiadami Specjalnymi pingpongistów z Poznania.

„Wszystko było super! Noclegi (Pensjonat „January” w Straduniu – przyp. red.), jedzenie, dyskoteka, zawody… wszystko nam się podobało” – podsumowuje pobyt w Trzciance Szymon Tomaszewski. Zdanie reprezentanta „Geparda” podzielają pozostali uczestnicy imprezy.

Na koniec kilka słów o Trzciance i jej wyjątkowych mieszkańcach. To blisko 20-tysieczne miasto jest stolicą powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Od Poznania dzieli ją 86 km, od Piły 25 km, od Szczecina 170 km. Prawa miejskie nadał miastu król Polski August II Sas w 1731 roku.

W środowisku Olimpiad Specjalnych Trzcianka kojarzona jest przede wszystkim z badmintonem. To w tym mieście organizowane są od lat zarówno regionalne jak i ogólnopolskie turnieje badmintona. W dniach 20-24 października br. Trzcianka po raz pierwszy w swojej historii była gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Z powierzonego jej zadania wywiązała się doskonale. Sukces organizacyjny możliwy był dzięki wielu czynnikom, z których najistotniejszy okazał się czynnik ludzki. W Trzciance nie brakuje osób oddanych Olimpiadom Specjalnym. Przemysław Przybylski, Anna Wyrzykowska, Wioletta Cyganik, Mirosław Szadkowski, Małgorzata Dratwińska, Ewa Bliźniuk „Królowa Kuchni” i wielu innych (bardzo długa lista) z władzami miasta i gminy na czele – to dzięki nim zawodnicy, opiekunowie, trenerzy Olimpiad Specjalnych czują się w Trzciance jak u siebie w domu. Niech tak zostanie. Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Ps.

VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w liczbach:

100 – zawodnicy

35 – trenerzy

105 – wolontariusze, sędziowie, komitet organizacyjny

17 – reprezentacje Oddziałów Regionalnych Olimpiady Specjalne Polska

125 – mecze rozegrane w grach pojedynczych w fazie finałowej

39 – mecze w grach podwójnych (deble męskie, miksty)

blisko 1000 wydanych obiadów, tysiące herbat, napojów oraz niezliczone ilości uśmiechów, wzruszeń, przyjaznych gestów….

Możliwość komentowania została wyłączona.