Medalowa środa

medalowa srodaPopularyzacja gry w tenisa stołowego, integracja społeczna, szerzenie zasad uczciwej rywalizacji – to najważniejsze cele Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Specjalnych zorganizowanego 12 kwietnia przez ZSS nr 102 w Poznaniu. Z przyjemnością informujemy, że w zawodach z powodzeniem zaprezentowali się przedstawiciele naszej szkoły.

Swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Tobiasz Zawierta, który po dwóch zwycięstwach przegrał dopiero w finałowym – pełnym emocji, pięciosetowym – pojedynku o złoto z Damianem Rogalskim (102 Poznań) – 2:3.

Doskonały, obfitujący w wiele ciekawych akcji mecz o pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych stoczył także Sławomir Brygier. Niestety podobnie jak Tobiasz musiał uznać wyższość swojego przeciwnika – Kamila Markwata (102 Poznań) ulegając mu minimalnie – 2:3.

Na słowa uznania zasłużyły również nasze dziewczęta – Patrycja Krauze i Dorota Kubiak, które w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły miejsca na podium. Popularna „Pati” zakończyła udział w zawodach na trzeciej pozycji (kategoria SP) odnotowując na swoim koncie dwa wygrane mecze i jeden przegrany. Trzy zwycięstwa i jedna porażka to z kolei bilans gier Doroty, która w klasyfikacji końcowej dziewcząt (kategoria SPdP) wywalczyła srebrny medal.

W środę z dobrej strony pokazali się także dwaj pozostali członkowie naszej szkolnej drużyny, a mianowicie Damian Menzel i Marcin Drzewiecki, którzy zajęli w swoich grupach startowych trzecie lokaty.

Rozegrane w siedzibie ZSS nr 102 pojedynki można uznać za doskonały sprawdzian formy przed najważniejszymi dla naszych pingpongistów zawodów (Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych – przyp. red.), które już 26 kwietnia br. odbędą się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ul. Bukowskiej w Poznaniu. Już dzisiaj życzymy naszym zawodnikom jak najlepszych wyników. Trzymajmy za nich kciuki!

Możliwość komentowania została wyłączona.