MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECI – TOTUS TUUS”

16 października 2020 roku uczciliśmy 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Było to wielkie wydarzenie dla historii Polski, Kościoła i świata. Święty Jan Paweł II zawsze podkreślał swoją więź z dziećmi i młodzieżą. Od początku swojego pontyfikatu zaufał młodym ludziom i w nich pokładał nadzieję wołając: „Jesteście przyszłością świata! Jesteście nadzieją Kościoła! Jesteście moją nadzieją!” Pragnienie podtrzymania wśród młodego pokolenia pamięci o Janie Pawle II zaowocowało konkursem plastycznym pt. „Jan Paweł II w oczach dzieci – Totus Tuus” organizowanym przez Muzeum w Bielsku Podlaskim.

W konkursie wzięło udział ponad 21.000 dzieci i młodzieży z najdalszych zakątków świata, w tym z Anglii, Australii, Chin, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Nasi uczniowie: Jakub Rudnicki, Wiktoria Kopankiewicz, Monika Tyczyńska, Magdalena Menzel, Oliwia Rosół, Kamila Nowak, Kamil Chyla, Magdalena  Dominiak  wzięli udział w konkursie plastycznym i to z wielkim sukcesem, gdyż wśród tylu prac  z różnych stron świata Jakub Rudnicki otrzymał wyróżnienie. GRATULUJEMY!

Zorganizowaliśmy również wystawę książek Świętego Jana Pawła II oraz albumów z Jego pielgrzymek do Polski. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę” – ulubioną piosenkę Papieża.

Jak dzieci i młodzież postrzegają Świętego Jana Pawła II? Okazuje się, że poza walorami artystycznymi przemawia przede wszystkim głębia duchowa. Te prace są szczere, bardzo osobiste i bije z nich optymizm. Widać na nich, że nauczanie Papieża Polaka potrafi inspirować i zapada w serca dzieci i młodzieży. Zobaczcie sami…

Możliwość komentowania została wyłączona.