Mistrzostwa rozpoczęte

mistrzostwa_pilakarzykiO sporym zainteresowaniu uczniów naszej szkoły grą w PIŁKARZYKI pisaliśmy kilka tygodni temu. Dzisiaj z przyjemnością informujemy, że piłkarskiego bakcyla połknęli również pracownicy naszej szkoły.

Co godne odnotowania, do udziału w I Mistrzostwach Pracowników ZSS zgłosiły się aż 24 osoby. Zgodnie z regulaminem turnieju uczestnicy (12 dwuosobowych drużyn) w drodze losowania przydzieleni zostali do 4 grup eliminacyjnych, w których rywalizują systemem „każdy z każdym”. Do ścisłego finału awans uzyskają zwycięzcy każdej z grup. Podobnie jak w trakcie turnieju „uczniowskiego” pracownicy naszej szkoły rozgrywają swoje mecze w czasie przerw między lekcjami. Co ciekawe, ich zmaganiom towarzyszy spora grupa kibiców. Uczniowie dopingują, motywują, podpowiadają grającym, a udane zagrania nagradzają brawami.

O wysokim poziomie spotkań przekonaliśmy się już w pierwszym meczu turnieju (rozegrany 17.01.17r.), w którym Aneta Baraniak grająca z Waldemarem Zawadą pokonali 8:5 team – Maria Beszterda/Krystyna Rymaniak (grupa „A”). Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się także ekipa w składzie – Monika Maślińska/Olga Wierusz, która zaaplikowała Monice Mocek i Agacie Trembińskiej aż 10 bramek tracąc zaledwie 4 gole (grupa „D”).

Jako pierwsi awans do ścisłego finału uzyskali – Agnieszka Stępa/Piotr Łabutka. Dzięki zwycięstwom 11:2 z Moniką Wieczorkowską/Marią Czułno oraz 8:3 z Anną Szelejewską/Agnieszką Piróg  zajęli pierwsze miejsce w grupie „C”.

Dwa wygrane spotkania odnotowali ponadto rywalizujący w grupie „B” – Dominika Stefaniak i Maciej Maćkowiak. Dzięki wybornej dyspozycji grającej w ataku Dominiki pokonali kolejno zespoły – Katarzyna Pilarska/Justyna Kaniewska (6:4) oraz Sylwia Nadolna/Joanna Baraniak (9:3).

W rozegranych dotychczas pojedynkach obok zwycięstw i przegranych odnotowaliśmy także dwa rezultaty remisowe – w grupie „A” Maria Beszterda/Krystyna Rymaniak – Agata Nowak/Dorota Borowska 5:5 oraz w grupie „C” Anna Szelejewska/Agnieszka Piróg – Monika Wieczorkowska/Maria Czułno 6:6.

Do zakończenia fazy grupowej pozostały jeszcze trzy mecze. W dalszej kolejności tryumfatorzy grup (A-B-C-D) przystąpią do walki o medale. O przebiegu zmagań będziemy informować.

Możliwość komentowania została wyłączona.