Mistrzostwa w warcaby zakończone

Adrian Malinowski obronił tytuł najlepszego zawodnika naszej szkoły w warcabach. Podobne jak w poprzedniej edycji mistrzostw także i w tegorocznej jako jedyny odnotował komplet zwycięstw. W finale pokonał doskonale spisującego się w turnieju Jakuba Rudnickiego (2. miejsce). Trzecią pozycję na podium zajął z kolei Jakub Gendera. Tuż za medalową trójką – na czwartym miejscu uplasowała się najlepsza z dziewcząt – Emilia Burzyńska.   

Obok tryumfatorów na wielkie brawa zasłużyli także pozostali uczestnicy mistrzostw W tym miejscu warto wspomnieć, że do rywalizacji przystąpiło 24 miłośników gry w warcaby.  Zgodnie z regulaminem impreza rozgrywana była systemem pucharowym – radzieckim (do dwóch przegranych), w którym dwie porażki eliminują uczestnika z turnieju. Łącznie rozegrano 45 pojedynków.

Podsumowując tegoroczne zmagania należy podkreślić wysoki poziom sportowy zawodów. Cieszy obserwowalny wzrost indywidualnych umiejętności wśród uczestników.

W środę 22 czerwca br. nastąpiło oficjalne zakończenie mistrzostw, w trakcie którego wszyscy biorący udział otrzymali okolicznościowe nagrody.

Czy Adrian zwycięży za rok? Kto stanie na podium? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z naszymi zawodami w warcaby poznamy w nowym roku szkolnym. Dzisiaj zachęcamy wszystkich do treningów. Do zobaczenia przy warcabowej planszy.

Możliwość komentowania została wyłączona.