Mistrzowie ortografii w akcji

W środę 23 listopada dwóch gimnazjalistów: Tomasz Graefling (kl. II) i Sławomir Brygier (kl. I) reprezentowało naszą szkołę na XVI Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym – „Ortografia (nie) jest moją mocną stroną” zorganizowanym przez ZSS w Jarocinie.  W siedzibie gospodarzy imprezy przy ul. Szubianki 21, spotkało się dwadzieścioro sześcioro uczestników z: Borzęciczek, Jarocina, Kalisza, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Poznania, Słupi, Śremu, Środy Wielkopolskiej i Wrześni. Wszyscy indywidualnie pracowali nad uzupełnieniem luk w tekście z trudnymi wyrazami. W ten sposób uwrażliwiona na piękno języka ojczystego młodzież zaprezentowała posiadaną wiedzę oraz umiejętności związane z trudną rodzimą ortografią.

Tomek i Sławek godnie reprezentowali nasze Gimnazjum. Do Śremu powrócili z dyplomami, upominkami oraz zaproszeniem na kolejną – przyszłoroczną edycję konkursu.

Gratulujemy im umiejętności pokonywania stresu konkursowego, dociekliwości intelektualnej i poznawczej oraz poznania rówieśników z innych szkół. Jednocześnie dziękujemy im za ambicję i wolę walki.

Możliwość komentowania została wyłączona.