Na niebiesko dla autyzmu!

Dokładnie dzisiaj, w czwartek 2 kwietnia rozpoczynają się obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ten specyficzny i jak wskazują statystyki coraz częściej odnotowywany (według najnowszych danych 1 na 143 urodzeń) zespół zaburzeń rozwojowych.

Z tej okazji na całym świecie odbywa się dziś akcja „Zaświeć się na niebiesko”.  Zgodnie z jej ideą kolor niebieski ma symbolizować solidarność z osobami z autyzmem. Do tej ogólnoświatowej inicjatywy przyłączyła się także społeczność naszej szkoły.

Z uwagi na wiosenną przerwę świąteczną już 1 kwietnia „zaświeciliśmy” na niebiesko. Zadbaliśmy o to, aby w naszych strojach nie zabrakło niebieskiego elementu – były nim spodnie, bluzki, szaliki, kurtki, a nawet… niebieskie paznokcie:). Ponadto wszyscy uczniowie przygotowali szablony swoich dłoni, wyciętych z niebieskich kartek papieru i umieścili na nich swoje imiona. „Niebieskie dłonie” zawiesiliśmy w holu szkoły na okolicznościowej tablicy tworząc tym samym oryginalną gazetkę. Ozdobiliśmy ją niebieskimi lampkami. Swoją solidarność z osobami z autyzmem wyraziliśmy także poprzez umieszczenie w oknach naszej szkoły pasów niebieskiej krepy. Ostatnim akcentem naszej „niebieskiej akcji” było wyjście 6-osobowej grupy uczniów i towarzyszących im nauczycieli na śremski rynek, gdzie mimo kapryśnej, deszczowej pogody rozdawaliśmy ulotki zachęcające do pogłębienia wiedzy na temat autyzmu.

Chcąc zwrócić uwagę na problem tego zespołu zaburzeń rozwojowych, a jednocześnie zachęcić do włączenia się w obchody Światowego Dnia Autyzmu przygotowaliśmy również okolicznościowy list, który skierowaliśmy do różnych szkół działających na terenie powiatu śremskiego. Aktualnie czekamy na wiadomości z tych placówek. Mamy nadzieję, że opowiedzą nam czy podjęli inicjatywę i ewentualnie w jaki sposób zaangażowali się w obchody tego dnia. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Możliwość komentowania została wyłączona.