Na taki dzień warto było czekać

Każde spotkanie jest wyjątkowe, ale… spójrzcie tylko, kto nas dziś (30.05.2023) odwiedził. Tak! To dwie wspaniałe panie policjantki i sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

Powitaliśmy ich z entuzjazmem i radością na szkolnym boisku. Pyrek zaprosił nas do wspólnego tańca – między innymi do piosenki „Przyjaciel Pyrek”. Mieliśmy także okazję wejść do radiowozu i włączyć sygnał dźwiękowy. Zawsze robi to na nas ogromne wrażenie. Później, podczas rozmowy utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa i życzliwości do siebie nawzajem. Rozmawialiśmy o pracy policjantów, o tym, że zawsze możemy na nich liczyć jak i że Policja jest po to, by nam pomagać i chronić w różnych sytuacjach.

Ciekawym doświadczeniem była możliwość poznania daktyloskopii, czyli techniki śledczej zajmującej się badaniami porównawczymi linii papilarnych. Każdy mógł zrobić odcisk swojego palca, który dostał na pamiątkę na specjalnej karcie. Starsi uczniowie dyskutowali także o negatywnym wpływie alkoholu na funkcjonowanie człowieka. W tym celu ubieraliśmy specjalne okulary, by móc doświadczyć i zrozumieć jak negatywnie ta substancja wpływa na nasze bezpieczeństwo – między innymi w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania dostaliśmy odblaski oraz książki dotyczące ruchu drogowego. Na pewno będziemy ich używać.

Takie spotkania są dla nas bardzo ważne, dlatego serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Śremie, a w szczególności podinsp. Ewie Kasińskiej, mł. asp. Natalii Maćkowiak i asp. szt. Krzysztofowi Tomaszewskiemu za ten wspaniały czas i mnóstwo cennej wiedzy. Zawsze jesteśmy szczęśliwi gdy nas Państwo odwiedzają!

Możliwość komentowania została wyłączona.