Nasi nad morzem

Toruń, Gdańsk, Kraków, Katowice – to miasta, które w minionych latach – w ramach projektu „Rozwińmy skrzydła” – odwiedzili zawodnicy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań. Stałymi uczestnikami tych wycieczek byli od zawsze uczniowie naszej szkoły. Co ważne, tradycja ta została podtrzymana także w tym roku. W trzydniowej wyprawie do Szczecina, Świnoujścia i Międzyzdrojów, jaka odbyła się w dniach 23 – 25 września br. obok dzieci i młodzieży z Trzcianki, Szamotuł, Rydzyny i Poznania wzięła udział 5-osobowa ekipa z naszej placówki.

Zgodnie z planem w pierwszym dniu wycieczki zwiedzali Szczecin. Jasne Błonia z aleją platanów klonolistnych (największe skupisko platanów w Polsce, jest ich ponad 200, a najstarsze mają prawie sto lat – przyp. red.), pomnik Jana Pawła II, budynek Urzędu Miasta zwany „Szpinakowym Pałacem” – od charakterystycznego zielonego koloru elewacji, Zamek Książąt Pomorskich, rejs statkiem wycieczkowym, nowoczesny budynek Filharmonii w kształcie lodowej bryły – to tylko niektóre z atrakcji jakie znalazły się w bogatym programie turystycznym.

W poniedziałek uczestnicy projektu mieli ponadto okazję zachwycać się urokiem Jeziorka Turkusowego w Wapnicy czy podziwiać niesamowity krajobraz  rozpościerający się z punktu  widokowego – Grodzisko – w Lubinie skąd można było patrzeć na Zalew Szczeciński z archipelagiem jego 44 wysp.

W trakcie pobytu na północno – zachodnim krańcu Polski nasi uczniowie mieli okazję pojechać także do Świnoujścia, gdzie zwiedzili „Podziemne miasto”, Fort Gerharda i latarnię morską.

Zgodnie z harmonogramem wycieczki jej uczestnicy odwiedzili także Międzyzdroje, gdzie przeszli Aleją Gwiazd, pospacerowali po molo i zwiedzili oceanarium. Niesamowitym przeżyciem okazał się także spacer po plaży połączony ze zbieraniem muszli i podziwianiem Bałtyku. Jak się okazało, dla kilku dzieci był to pierwszy w życiu bezpośredni kontakt z morzem.

W uzupełnieniu warto dodać, że w czasie projektu miejscem zakwaterowania dla całej grupy był Hotel Trofana w Międzyzdrojach. Miejsce bardzo atrakcyjne i co ważne – przyjazne zawodnikom Olimpiad Specjalnych.

To co dobre, szybko się kończy” – tymi słowami podsumowali wrześniową wyprawę uczestnicy tegorocznej edycji projektu „Rozwińmy skrzydła”. Wracając do swoich domów zastanawiali się dokąd p. Natalia Nowak – dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań zorganizuje wycieczkę w 2020 roku. Może będzie to Białystok – Hajnówka – Białowieża z tamtejszą Puszczą Białowieską?

Możliwość komentowania została wyłączona.