Nasi w Jarocinie

Agnieszka Kowalska i Wiktor Lange reprezentowali naszą szkołę na XIV Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym dla Młodzieży Gimnazjów Specjalnych pod hasłem „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną” , jaki w dniu 19 listopada zorganizowany został przez pracowników ZSS w Jarocinie. Celem konkursu – jak informują organizatorzy – było rozbudzanie zainteresowania poprawnością języka polskiego, podnoszenie poziomu kompetencji ortograficznych, nobilitacja uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi oraz integracja młodzieży z różnych środowisk.

Do rywalizacji o zaszczytne miano „Mistrza Ortografii” obok przedstawicieli naszej szkoły przystąpili uczniowie z Borzęciczek, Kalisza, Krotoszyna, Ostrzeszowa, Pleszewa, Poznania, Środy Wlkp., Wrześni oraz reprezentanci gospodarzy. Jak się okazało najlepiej z konkursowymi zadaniami , przygotowanymi przez organizatorów poradziła sobie uczennica ZSS w Krotoszynie – Aleksandra Grobelna.

Nasi przedstawiciele – Agnieszka i Wiktor – godnie, z wielką satysfakcją reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy im uczestnictwa w trudnych zawodach, cieszymy się także z upominków z jakimi wrócili jak i z otrzymanego zaproszenia na kolejny konkurs w przyszłym roku szkolnym.

Możliwość komentowania została wyłączona.