Nasi w Trójmieście

nasi-w-trojmiescieGdańsk – Gdynia – Sopot to miasta, które w dniach 10-11 października br. odwiedzili uczestnicy projektu integracyjnego „Rozwińmy skrzydła” zorganizowanego przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań. W tej niezwykle atrakcyjnej wycieczce obok uczniów z Poznania, Szamotuł i Trzcianki wzięła udział także 8-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły (Konstancja Chwierot, Patrycja Krauze, Julita Ławniczak, Kamil Augustyniak, Maciej Dudziak, Tomasz Graefling, Tobiasz Zawierta oraz absolwent ZSS – Krzysztof Najdora).

Zgodnie z harmonogramem w pierwszym dniu wyjazdu jego uczestnicy mieli okazję zwiedzić wystawę stałą w gdyńskim Akwarium oraz wziąć udział w zorganizowanych tam zajęciach edukacyjnych. W dalszej kolejności reprezentanci naszej szkoły spacerowali po słynnym sopockim „Monciaku”, udali się także na tamtejsze molo, by na zakończenie wejść do latarni morskiej.

Równie atrakcyjny pod względem programowym okazał się wtorek. Tego dnia,  bezpośrednio po śniadaniu uczestnicy wycieczki odwiedzili „Centrum Hevelianum Gdańsk”, gdzie mieli między innymi możliwość jazdy w symulatorze samochodu, mogli samodzielnie wytworzyć energię potrzebną do zapalenia żarówki, zobaczyli także w jaki sposób powstaje fala tsunami. Najwięcej emocji wzbudziło jednak zwiedzanie Stadionu Energa Gdańsk wybudowanego na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Oglądanie płyty boiska, wejście do loży vipowskiej, wizyta w piłkarskiej szatni – takich atrakcji nie zapomina się szybko.

Co warto wiedzieć, w programie pobytu w Trójmieście nie zabrakło również akcentu historycznego, a mianowicie wizyty na Westerplatte, dokąd udało się dotrzeć wszystkim uczestnikom po uprzednim przejeździe przez najdłuższy tunel w Polsce.

Tegoroczna wycieczka do Gdańska, Gdyni i Sopotu na długo zapadnie w pamięci uczniów naszej szkoły. Bez cienia wątpliwości można przypuszczać, że nie zabraknie ich za rok na kolejnej wyprawie organizowanej pod szyldem Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań.

Możliwość komentowania została wyłączona.