Niebieski kwiecień

Pomimo, że autyzm pozostanie z nami #nazawsze szczególnie w miesiącu kwietniu, chcemy, aby było o nim głośno.

Dzisiaj w naszej szkole oprócz uśmiechów królował kolor niebieski. Wraz z końcem tygodnia podsumowaliśmy działania, które udało nam się podjąć wraz z pomocą instytucji i mieszkańców Śremu. Na naszym boisku szkolnym utworzyliśmy puzzel, który „zaświecił” na niebiesko i ma być symbolem jednoczenia się z osobami z autyzmem.

Jednym z celów dzisiejszego spotkania było wręczenie nagród za zorganizowany przez naszą szkołę konkurs na projekt koszulki dotyczący tematu AUTYZMU. Nadesłane prace zachwyciły uczniów oraz pracowników – ostatecznie, jednoznacznie zwyciężyła Zuzanna Pawłowska z LO w Śremie, II miejsce zajęła Zuzanna Baszyńska, a III Monika Menzel – uczennice naszej szkoły.

Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie „JAROGRAF”, „PRO HAFT” oraz „PHU MARTA odzież robocza” za ufundowanie nagród i wsparcie nas w organizacji działań szerzących wiedzę o spektrum autyzmu.

Przemarszem z niebieskimi balonami, pełni wdzięczności podziękowaliśmy „Społem” PSS Kamienica oraz Księgarni PRZY RYNKU za udział w godzinie ciszy. Udaliśmy się także pod Ratusz z podziękowaniem za wsparcie i stworzenie świetlnej grafiki, którą mogą obserwować osoby spacerujące po śremskim rynku.

Za włączenie się w akcje dziękujemy także: Salonowi fryzjerskiemu Michał Siejak, Przedszkolu w Manieczkach ….. i wszystkim tym, którzy miesiąc kwiecień wraz z nami świętują na niebiesko!

Możliwość komentowania została wyłączona.