Niedziela z „softami” i „Gepardem”

Maciej Rochowiak i Leszek Złotowski zostali tryumfatorami 5. Integracyjnego Turnieju Soft Petanque, który  w minioną niedzielę 26 stycznia odbył się w hali sportowej „Bazar”. Kolejne miejsca na podium zajęli: Szymon Wojciechowski / Maciej Maćkowiak (srebro), Grażyna Wojciechowska / Piotr Wojna (brąz). W zawodach uczestniczyło 9 dwuosobowych drużyn (pary utworzone w drodze losowania).

Zgodnie z ideą imprezy organizowanej od 2010 roku przez Śremski Klub Petanque obok rywalizacji sportowej uczestnicy turnieju wzięli także udział w konkurencjach technicznych (rzut boulą do tarczy, rzut boulą do pojemnika), z których „wpisowe” przekazano na potrzeby Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard”. Zwycięzcą w obu konkursach został Piotr Sobolewski.

W przerwach pomiędzy meczami miłośnicy miękkich kul (soft petanque) mogli zapoznać się ze specyfiką działalności „Geparda”. Z zaciekawieniem oglądali okolicznościową wystawę promującą nasz szkolny klub. Ze szczególną uwagą przeglądali karty kroniki „Geparda”, podziwiali medale, pytali o zasady rywalizacji sportowej w Olimpiadach Specjalnych. Co godne podkreślenia wyrazili także zainteresowanie i chęć udziału w turnieju zorganizowanym dla uczniów naszej szkoły.

Wypada mieć nadzieję, że do takiego przedsięwzięcia dojdzie już niebawem, a dzisiaj korzystając z okazji wypada podziękować członkom Śremskiego Klubu Petanque za organizację udanej niedzieli z „softami” i „Gepardem”.                                                        

Maciej Maćkowiak

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.