Niezapomniana przygoda

Z Zimowego Obozu Sportowego Olimpiad Specjalnych, jaki w dniach 30 listopada – 10 grudnia br. odbywał się w Zakopanym wrócili do Śremu reprezentanci „Geparda” – Damian Menzel, Tobiasz Zawierta oraz Krzysztof Najdora. Zarówno dla nich jak i pozostałych uczestników turnusu pobyt w Tatrach będzie niezapomnianą przygodą.

Zajęcia treningowe z narciarstwa zjazdowego i biegowego, biegi na rakietach śnieżnych, spotkanie z Kazimierzem Gąsienicą – Byrcynem (przewodnik tatrzański, ratownik TOPR, były szef szkolenia TOPR, płetwonurek, badacz jaskiń), pobyt w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej, wejście na Lubomir (najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego – zaliczany do Korony Gór Polski) i zwiedzanie znajdującego się tam obserwatorium astronomicznego, spacery po Zakopanym, wjazd na Gubałówkę, wyjście do kręgielni i gra w bowling, popołudniowe zajęcia plastyczne (robienie bombek i upominków świątecznych), oglądanie treningu polskiej kadry skoczków narciarskich (Maciek Kot stanął do wspólnego zdjęcia z „Gepardowcami”), wyjście na kawę i deser do znakomitej lodziarni „Żarneccy” – to tylko niektóre atrakcje, jakie znalazły się w programie obozu.

                Podobnie jak podczas poprzednich turnusów sporym zainteresowaniem uczestników cieszyły się także wieczorne seanse filmowe oraz dyskoteki. Z pozytywną reakcją obozowiczów spotkał się również quiz wiedzy „Jeden z pięciu” wzorowany na telewizyjnym teleturnieju Tadeusza Sznuka – „Jeden z dziesięciu”.

W trakcie pobytu w Zakopanym nie zabrakło także tradycyjnego chrztu obozowicza. Wśród osób, które musiały przejść tą swoistą próbę odwagi znalazł się między innymi przedstawiciel „Geparda” – Damian Menzel. Zarówno on jak i jego klubowi koledzy – Tobiasz i Krzysztof już nie mogą doczekać się wyjazdu na kolejny zimowy obóz sportowy.

W uzupełnieniu warto wspomnieć, że w trakcie tegorocznego pobytu pod Giewontem „Gepardowcy” zakwaterowani byli w pensjonacie „Maria 5” mieszczącym się przy ul. Podhalańskiej 3a.

Zdjęcia  z Zimowego Obozu Sportowego Olimpiad Specjalnych tutaj

Możliwość komentowania została wyłączona.