Nigdy nie przestała interesować się szkołą

„…Przykro, odchodzą wspaniali ludzie…”, „…To smutna wiadomość. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie…”, „…Spieszmy się kochać…” –  to tylko niektóre reakcje jakie wywołała informacja o śmierci Pani Krystyny Łakomej – przez wiele lat (1974 – 1985) pełniącej funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 3 w Śremie. Zmarła w minioną sobotę 11 grudnia przeżywszy 85 lat.

Życie zawodowe związała ze szkolnictwem. Bodajże jako jedyna śremianka miała sposobność osobiście poznać twórczynię polskiej pedagogiki specjalnej – profesor Marię Grzegorzewską, którą od początku znajomości była zafascynowana. W swojej długoletniej pracy nauczycielskiej Pani Krysia kierowała się dewizą patronki naszej szkoły – „Żeby dużo dać uczniom, trzeba dużo mieć. Dużo mieć w sensie wykształcenia, praktyki pedagogicznej, otwartego umysłu i nade wszystko – dużo dobrego serca…”. Te wartości były dla Pani Łakomej najważniejsze zarówno w trakcie okresu aktywnej pracy jak i po przejściu na emeryturę.

Nigdy nie przestała interesować się szkołą i losami uczniów. Często nas odwiedzała. Ilekroć przechodziła obok „Trójki” przystawała na moment wdając się w spontaniczne rozmowy z nauczycielami. Nie zapomnimy tych chwil…

Pogrążeni w smutku pragniemy poinformować, że Msza pogrzebowa w intencji śp. Krystyny Łakomej odprawiona zostanie we wtorek 14 grudnia o godzinie 13.00 w kościele farnym p.w. NMP Wniebowziętej w Śremie.

Dyrekcja i Pracownicy

Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej

w Śremie

Możliwość komentowania została wyłączona.