O niepełnosprawności w „Politechnicznej”

„Niepełnosprawność, choroba, trudności rozwojowe naszych uczniów to tylko część ich życia. Podobnie jak każdy z nas mają oni swoje marzenia, plany, ulubione hobby” – między innymi tę prawdę o osobach z niepełnosprawnością chcieliśmy uświadomić młodzieży z Zespołu Szkół Politechnicznych podczas spotkania, jakie odbyło się przed kilkoma dniami (03.04.2014 r.).

Celem naszej „roboczej” wizyty w placówce przy ul. Popiełuszki, było – najogólniej mówiąc – przybliżenie jej uczniom wybranych zagadnień dotyczących niepełnosprawności, a zwłaszcza niepełnosprawności intelektualnej.

Zgodnie z planem podczas naszego pobytu spotkaliśmy się z trzema grupami młodzieży. Wspólnie z nimi w trakcie 45-minutowych sesji próbowaliśmy poszukać przyczyn często nieodpowiedniego postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną przez sporą część naszego społeczeństwa, ukazywaliśmy zainteresowania i pasje naszych podopiecznych sugerując tym samym, że tak naprawdę nic nas nie różni. Staraliśmy się ponadto znaleźć sposoby na przełamanie stereotypów dotyczących funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną jak i wskazać płaszczyzny do nawiązywania wspólnych kontaktów.

 Czwartkowa wizyta w Zespole Szkół Politechnicznych była kontynuacją zapoczątkowanego w 2013 cyklu spotkań z młodzieżą śremskich szkół. W ramach niego gościliśmy wcześniej w śremskim liceum oraz w Publicznym Gimnazjum nr 2.

Możliwość komentowania została wyłączona.