Orientalnie w Łęknie

Po kilkuletniej przerwie działacze Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań przy wsparciu członkiń Rady Opiekuńczo-Doradczej zorganizowali dla swoich podopiecznych kolejną majówkę (poprzednia miała miejsce w 2012 roku – przyp. red.). Tegoroczna odbywająca się pod hasłem „Spotkanie z kulturą Dalekiego Wschodu” była dwunastą w historii naszego oddziału. W piątkowym (15 maja) pikniku zorganizowanym w Łęknie uczestniczyło ponad stu zawodników z wielkopolskich Klubów Olimpiad Specjalnych, a wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły.

W programie imprezy, znalazło się wiele atrakcji. W jej pierwszej części uczestnicy mieli okazję wziąć udział w kilku zabawach i konkurencjach nawiązujących tematycznie do kultury krajów Dalekiego Wschodu – Japonii i Chin. W roli prowadzącego imprezę idealnie wcielił się odgrywający japońskiego szoguna Leszek Złotowski. Dalszą część festynu wypełniły konkurencje rekreacyjne, które jak zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Podczas pikniku nie mogło zabraknąć także tradycyjnej grochówki i pysznych wypieków. Ku zadowoleniu wszystkich sprzyjająca okazała się także pogoda, która tym razem przyniosła wymarzone ciepło oraz słońce.

W uzupełnieniu warto dodać, że jak zawsze na wysokości zadania stanęli członkowie KOS „Gepard”, którzy zachwycali oryginalnymi kreacjami. Doskonale prezentowali się także ich podopieczni ubrani w nawiązujące do klimatów orientalnych stroje. Sporo uwagi i pozytywnych komentarzy wzbudziła także niepowtarzalna scenografia imprezy przygotowana przez wspomnianego już Leszka Złotowskiego.

Kolejna Majówka z Olimpiadami Specjalnymi odbędzie się zapewne za rok. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami z dalekiej Japonii i Chin przeniesiemy się do Europy, a konkretnie do Francji. Do zobaczenia zatem w ojczyźnie Napoleona Bonaparte, nieustraszonych muszkieterów – Atosa, Portosa i Aramisa oraz powszechnie lubianych na całym świecie Asterixa i Obelixa…

Możliwość komentowania została wyłączona.