Ostatni dzwonek

zakonczenie 2016-2017Odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się dzisiejsza (piątek 23.06.br.) uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie. Chwilę później okolicznościowe przemówienia wygłosili p. dyrektor Krystyna Rymaniak oraz starosta śremski p. Zenon Jahns. W swoich wystąpieniach gratulowali uczniom między innymi osiągniętych wyników w nauce oraz życzyli udanych i bezpiecznych wakacji. Pan starosta wspomniał również o planach remontowych, jakie przeprowadzone zostaną w naszej placówce w trakcie wakacji oraz o rozbudowie szkoły.

W dalszej części pierwszoplanowe role odegrali uczniowie, którzy zaprezentowali się w programie artystycznym. Znalazły się w nim zarówno tańce („Prawo-lewo”, „Kaczuchy”, „Muchotan”) jak i piosenki („Złap lato”, „Miała baba koguta”, „Ostatni raz z moją klasą”) wykonywane przez przedstawicieli wszystkich klas i grup wiekowych – od najmłodszych po najstarszych uczniów.

Ostatnim akcentem spotkania było wręczenie świadectw uczniom kończącym naukę w gimnazjum i szkole PdP. Otrzymali je: Joanna Skrzypczak, Agnieszka Kowalska, Łukasz Duda, Patryk Szczęsny, Wiktoria Kopankiewicz, Monika Menzel, Maciej Skrzypczak, Damian Menzel (gimnazjaliści), Joanna Burdajewicz, Dominik Parzy, Tobiasz Zawierta (PdP).

Chwilę później rozległ się ostatni dzwonek, a upragnione świadectwa trafiły również do pozostałych uczniów naszej szkoły, którzy spotkali się z wychowawcami w swoich klasopracowniach. W ten sposób kolejny rok szkolny przeszedł do historii.

Możliwość komentowania została wyłączona.