Otwarcie „RAJ-KI”

Warsztat Terapii Zajęciowej, ul. Chełmońskiego 1, 63-100 Śrem – niby zwyczajny adres, a jednak nie… To miejsce wyjątkowe i bardzo ważne. Wyjątkowe bowiem jedyne tego typu w powiecie śremskim,  ważne ponieważ to właśnie w popularnym WTZ-cie swoją przystań znalazło wielu absolwentów naszej szkoły. Ich życiowe losy nie są obojętne zarówno pracownikom „Trójki” jak i naszym uczniom, dla których absolwenci pozostaną na zawsze starszymi koleżankami, kolegami.

W piątek 14 czerwca  br. byliśmy świadkami szczególnego wydarzenia dla wszystkich uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz jego personelu. Tego dnia, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się uroczyste otwarcie ogrodu „RAJ-KA” znajdującego się za przyszpitalnymi garażami. Zgodnie z planem imprezy po oficjalnym przywitaniu gości przez Dominikę Stefaniak (kierownik placówki – przyp. red.) uczestnicy WTZ zaprezentowali się w występie artystycznym. W dalszej kolejności przedstawiona została historia powstania ogrodu – miejsca, które w ciągu dwóch lat intensywnych prac z nieużytku przypominającego zarośniętą  dżunglę zamieniło się w przepiękną, kolorową strefę relaksu.

W trakcie piątkowej uroczystości dokonano także symbolicznego posadzenia kilku drzewek owocowych (grusze, jabłonie) zakupionych ze środków otrzymanych w ramach projektu „Tradycyjny sad”, któremu patronuje Bank Ochrony Środowiska.

 Korzystając ze sposobności gospodarze imprezy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „RAJ-KI”. Wśród tych ostatnich znaleźli się między innymi przedstawiciele Śremskiego Klubu Petanque, dzięki którym w ogrodzie powstało profesjonalne boisko do gry w boule tzw. bulodrom. Co ważne, plac do gry w popularne kulki służyć będzie zarówno uczestnikom WTZ jak i zawodnikom ŚKP.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy piątkowej uroczystości mieli okazję by zapoznać się z okolicznościową wystawą zdjęć dokumentujących etapy powstawania ogrodu. Z przyjemnością skorzystali także z przygotowanego poczęstunku.

Cudownie, pięknie, wspaniale… te słowa wypowiadane były w piątek bardzo często i nie można się temu dziwić. Ogród „RAJ-KA” jest miejscem wyjątkowym i niech nim pozostanie jak najdłużej. Gospodarzom uroczystości życzymy „dobrej ręki” do wszystkich kwiatów, krzewów, drzew i wszelkich roślin jakie znajdują się w ogrodzie. Niech rosną i cieszą oczy wszystkich, którzy będą mieli okazję odwiedzać „RAJ-KĘ”.

 Bez wątpienia na wycieczkę do ogrodu WTZ w nowym roku szkolnym 2019/2020 wybiorą się uczniowie naszej szkoły i śmiało można sądzić, że będzie to świetna przygoda. 

Możliwość komentowania została wyłączona.