Piknik plus rajd

1 czerwca za nami. To był niezwykle udany dzień dla uczniów naszej szkoły. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nasi podopieczni mieli bowiem okazję wziąć udział w okolicznościowym pikniku zorganizowanym w Parku Miejskim w Śremie.  Pomysłodawcy, a jednocześnie główni organizatorzy środowego przedsięwzięcia – Państwo Sędziakowie wraz z przyjaciółmi – przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Największym zainteresowaniem – zwłaszcza najmłodszych uczniów – cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. W trakcie pikniku nie zabrakło tradycyjnych kiełbasek z grilla, przepysznej grochówki oraz wyśmienitych ciast przygotowanych przez rodziców (wszystkim serdecznie dziękujemy).

Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci miały możliwość uczestniczyć w licznych  grach i zabawach o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Co istotne, nie zabrakło także czasu na spacery po parkowych alejkach oraz oglądanie zwierząt w śremskim mini zoo. Jak się okazuje podczas pikniku dokończone zostały rozgrywki o mistrzostwo szkoły w warcaby (szerzej o tym wydarzeniu niebawem, w odrębnym materiale – przyp. red.).

Ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Dnia Dziecka był rajd pieszy. Uczniowie podzieleni na dwie grupy powrócili do szkoły dwoma różnymi trasami – dobranymi odpowiednio do możliwości uczestników.

Sport, muzyka (nie brakowało jej w parku) oraz gry – tak najkrócej można podsumować minioną środę. Tego dnia najważniejsza była jednak radość i uśmiech, które malowały się na twarzach dzieci przez cały dzień.

Możliwość komentowania została wyłączona.