Piłka w grze

pilka-w-grzeZgodnie z zapowiedzią w środę 26 października br. rozpoczęliśmy Mistrzostwa Szkoły w Piłkarzyki. Do udziału w pierwszej edycji tego turnieju zgłosiło się aż 32 uczniów tworzących 16 dwuosobowych zespołów.

W inauguracyjnym meczu Filip Pawlak grający w parze z Kamilem Krauze zmierzyli się z duetem Anna Sobkowiak/Joanna Burdajewicz. Spotkanie zakończyło się wyraźną wygraną chłopców 7:1. W kolejnym pojedynku zgodnie z przypuszczeniami Damian Menzel i Sławomir Brygier bez trudu pokonali Partycję Krauze i Julię Wiśniewską 5:1.

Bardzo ciekawy przebieg miało następne z rozegranych spotkań pomiędzy duetami: Marcin Drzewiecki/ Łukasz Duda i Konstancja Chwierot/Fabian Grabowski. Już w pierwszej minucie 4 gole zdobyli ci pierwsi, jednak w dalszej części gry Konstancja i Fabian zdołali odrobić straty i na 11 sekund przed końcem meczu doprowadzili do remisu 4:4. Niestety na 7 sekund przed ostatnim gwizdkiem samobójczą bramkę zapisała na swoim koncie Konstancja i tym samym zwycięzcami (5:4) tego emocjonującego pojedynku została para: Marcin/Łukasz.

W ostatnim z rozegranych w środę spotkań prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie Tobiasz Zawierta i Sławomir Skrzypczak, którzy w imponującym stylu pokonali Adriana Malinowskiego i Patryka Pewińskiego 10:2. Czy tak wyborną dyspozycję zaprezentują w dalszych grach? Kto sprawi największą niespodziankę? Która z drużyn zdobędzie mistrzowską koronę? Na te pytania odpowiedź poznamy w listopadzie. Tymczasem w kolejnych meczach w najbliższych dniach zagrają:

  1. a) Kacper Michalski/Adam Skrzypczak – Jakub Gendera/Mikołaj Maliński
  2. b) Jakub Werulik/Patryk Szczęsny – Magdalena Menzel/Joanna Skrzypczak
  3. c) Maciej Dudziak/Kamil Augustyniak – Martyna Grelus/Jakub Nędzewicz,
  4. d) Paweł Kubiak/Maciej Skrzypczak – Monika Menzel/Jagoda Menzel.

Zgodnie z regulaminem każdy pojedynek trwa 4 minuty. Turniej rozgrywany jest systemem radzieckim – do dwóch przegranych spotkań. W konsekwencji dwóch porażek drużyna odpada definitywnie z rozgrywek. O przebiegu i wynikach dalszych gier będziemy informować na bieżąco. Wszystkim uczestnikom I Mistrzostw Szkoły w Piłkarzyki życzymy doskonałej formy, świetnej zabawy i uzyskania jak najlepszego miejsca w klasyfikacji końcowej.

Możliwość komentowania została wyłączona.