Pingpongiści rozpoczęli mistrzostwa

ping pongW minionym tygodniu zainaugurowaliśmy XI edycję Mistrzostw Zespołu Szkół Specjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 28 uczestników (12 uczennic i 16 uczniów). W pierwszych pojedynkach nie odnotowaliśmy niespodzianek. W turnieju dziewcząt pewne zwycięstwa odniosły: Dorota Kubiak (wygrana z Joanną Burdajewicz) oraz Patrycja Krauze (pokonała Julię Twardowską). Z kolei w zmaganiach chłopców nie zawiedli główni faworyci mistrzostw: Tobiasz Zawierta – pewnie wygrał z Kacprem Michalskim, Sławomir Brygier – nie dał szans Jakubowi Werulikowi, a  Damian Menzel zwyciężył Łukasza Dudę. W dotychczas rozegranych meczach z bardzo dobrej strony zaprezentował się Karol Marciniak, który po dobrej grze uległ Adamowi Skrzypczakowi 1:2 (11:7, 5:11, 7:11), a w kolejnym spotkaniu wygrał z Jakubem Werulikiem 2:0 (11:2, 11:2). Kolejne mecze już w tym tygodniu.

Czy 6-krotny mistrz ZSS Tobiasz Zawierta zostanie pokonany? Kto wywalczy miejsca na podium? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy już w najbliższych tygodniach. Korzystając z okazji przypominamy, że w ubiegłorocznej edycji mistrzostw tryumfowali – Dorota Kubiak wśród dziewcząt (2 miejsce Patrycja Krauze, 3. Kinga Nowicka) oraz Tobiasz Zawierta w rywalizacji chłopców (2. Sławomir Brygier, 3. Damian Menzel).

Wszystkim uczestnikom tegorocznego turnieju (zgodnie z regulaminem rozgrywany systemem radzieckim – przyp. red.) życzymy udanych występów. Informujemy jednocześnie, że szkolne mistrzostwa są znakomitą okazją do sprawdzenia formy przed startami naszych zawodników w zaplanowanych na kwiecień br. zawodach w Poznaniu (12.04. – Mistrzostwa Szkół Specjalnych w Tenisie Stołowym organizowane przez ZSS nr 102 oraz 24.04. –  Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych).

Możliwość komentowania została wyłączona.