Pływali w Szamotułach

Rekordową frekwencję odnotowali organizatorzy XV Regionalnego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Pływaniu, jaki 16 listopada 2011 roku odbył się w Szamotułach. W zawodach wzięło udział 150 uczestników. Wśród walczących o sportowe laury nie zabrakło pływaków „Geparda” Śrem. Podobnie jak w minionych latach barwy naszej sekcji reprezentowali – Krzysztof Najdora i Tobiasz Zawierta.

Jako pierwszy do rywalizacji o medale przystąpił Krzyś. Po emocjonującej walce na dystansie 50 m stylem dowolnym, uplasował się na piątym miejscu. Warto zaznaczyć, że na półmetku wspomnianego wyścigu zajmował doskonałe drugie miejsce, niestety na finiszowym odcinku zabrakło mu sił i w rezultacie nie dał rady obronić medalowej pozycji.

Z podobnym efektem (5 miejsce) popłynął także w biegu na 25 stylem dowolnym.

Również od piątej pozycji rozpoczął swoje starty w zawodach Tobiasz Zawierta. Wspomnianą lokatę wywalczył w rywalizacji na 25 m stylem grzbietowym.

Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia miał po wyścigu na 25 m popularnym kraulem, bowiem ukończył go na trzecim miejscu i tym samym stanął na podium.

Z powodu choroby do Szamotuł nie pojechał zgłoszony wcześniej do udziału w zawodach Karol Adam. Jestem przekonany, że za rok nie zabraknie go na starcie i wraz Krzysiem i Tobiaszem powalczą o sportowe laury.

Kończąc relację gratuluję pływakom „Geparda” uzyskanych rezultatów i życzę powodzenia w kolejnych startach.                                                                  MM

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.