Podtrzymali tradycję i zagrali dla „Geparda”

Rozgrywane od kilku lat, na początku stycznia – ot tak na powitanie Nowego Roku – Integracyjne Turnieje w Boule na dobre wpisały się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez działaczy Śremskiego Klubu Petanque. Do udziału w tegorocznej imprezie, jaka odbyła się w niedzielę 4 stycznia przystąpiło 20 zawodników z Głogowa, Leszna oraz Śremu.

Tym razem – w odróżnieniu od minionych pięciu edycji kiedy zawody rozgrywano miękkimi kulami (tzw. softy) w hali –  miłośnicy gry w boule spotkali się na świeżym powietrzu, a do gry wykorzystali swoje ulubione metalowe kule.

Zgodnie z regulaminem imprezy uczestnicy dobrani losowo w 10 dwuosobowych zespołów rozegrali pięć rund pojedynków. W toku sportowej rywalizacji na boisku Śremskiego Klubu Petanque przy ul. Zamenhofa najlepiej zaprezentował się duet: Tadeusz Tomczak – Jacek Boinski, który jako jedyny odnotował komplet zwycięstw. Kolejne miejsca na podium wywalczyli: Leszek Złotowski – Tomasz Renkas (2) oraz Zbigniew i Paweł Pieprzykowie (3).

Co godne podkreślenia, podobnie jak w poprzednich latach uczestnicy turnieju zagrali dla „Geparda” i wzorem poprzednich, noworocznych turniejów zebrane podczas zawodów środki przekazali na potrzeby naszego szkolnego klubu. Za ten bardzo cenny gest serdecznie dziękujemy!

Możliwość komentowania została wyłączona.