Pojadą na igrzyska

Uczniowie naszej szkoły – Krzysztof Najdora i Tobiasz Zawierta otrzymali powołanie do reprezentacji Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań na VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

„Gepardowcy” startować będą w narciarstwie biegowym. Zawody z ich udziałem odbywać się będą w dniach od 23-26 lutego w Wiśle. Organizatorzy przygotowali dla nich odpowiednie trasy na Kubalonce.

W Wiśle o medale walczyć będą ponadto zawodnicy startujący w biegach na rakietach śnieżnych. Obok wspomnianych dyscyplin w programie igrzysk znalazły się ponadto: łyżwiarstwo szybkie, hokej halowy oraz narciarstwo zjazdowe, jednak te konkurencje rozegrane zostaną w Kielcach i Skarżysku Kamiennej (29.02 – 03.03).

Łącznie na arenach zimowych igrzysk zaprezentuje się 60 zawodników z naszego Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań. Trzymajmy kciuki za każdego z nich!

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że w gronie trenerów i opiekunów, którzy towarzyszyć będą naszym sportowcom znalazła się działaczka „Geparda” Śrem – Maria Czułno.

MM

 

Możliwość komentowania została wyłączona.