Pojadą na Igrzyska

pojada na igrzyskaW miniony piątek 16 marca br. w siedzibie Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań przy ul. Żniwnej w Poznaniu odbyło się losowanie zawodników na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, jakie w dniach 9 – 12 czerwca odbędą się w Katowicach.

Z wielką radością informujemy, że w gronie zakwalifikowanych do składu podstawowego  reprezentacji naszego Oddziału znalazło się czworo przedstawicieli „Geparda”: Joanna Paluszkiewicz i Szymon Tomaszewski, którzy rywalizować będą w bowlingu oraz Karol Marciniak i Tobiasz Zawierta, którzy powalczą o medale w tenisie stołowym. Co istotne,  „Gepardowcy” znajdują się także na listach zawodników rezerwowych. W tej grupie znaleźli się: Magdalena Adamiak (tenis stołowy), Kinga Nowicka (bocce) Marcin Kaczmarek (kolarstwo), Krzysztof Najdora (bowling). Nominację do reprezentacji Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań otrzymał również przewodniczący „Geparda” – Maciej Maćkowiak, któremu powierzono funkcję trenera 7-osobowej ekipy bowlingowców.

            Jak się okazuje cała reprezentacja naszego Oddziału Regionalnego liczyć będzie 94 osoby (74 zawodników, 18 trenerów, 2 – kierownik ekipy, kierownik sportowy ekipy). Nasi sportowcy powalczą o medale w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka (17 zawodników), piłka nożna (drużyna), kolarstwo (6), bocce (6), trójbój siłowy (7), tenis ziemny (1), tenis stołowy (6), badminton (3), pływanie (11), bowling (7).

W uzupełnieniu warto wyjaśnić, że zawodnicy powołani do składu podstawowego jak i rezerwowi wyłonieni zostali spośród wszystkich złotych medalistów zawodów regionalnych w poszczególnych dyscyplinach, jakie rozgrywane były w 2017 roku. Gratulujemy wszystkim, którzy będą mieli okazję startować w Katowicach, w sposób szczególny cieszymy się z nominacji dla przedstawicieli „Geparda”.

            Na koniec pragniemy przedstawić kilka faktów i ciekawostek statystycznych związanych z XI Ogólnopolskimi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Katowice 2018. W imprezie wystartuje 1000 zawodników reprezentujących 18 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych, którym towarzyszyć będzie 340 trenerów i opiekunów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będzie około 360 sędziów oraz 400 wolontariuszy. Gospodarzami igrzysk będą miasta – Katowice, Chorzów i Mikołów. Rywalizacja sportowa odbywać się będzie na Stadionie Śląskim w Chorzowie, obiektach AWF Katowice, Kręgielni „Galaktyka” Katowice oraz na polach golfowych „Golf Park” w  Mikołowie. Patronat Honorowy nad imprezą objęła Małżonka Prezydenta RP – p. Agata Kornhauser – Duda. Z kolei patronatem medialnym objęły igrzyska między innymi Telewizja Polska SA i Polskie Radio SA. Oficjalna Ceremonia Otwarcia XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych zaplanowana została na sobotę 9 czerwca (godz. 19.00 – 21.00) i odbędzie się w słynnym katowickim „Spodku”.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich Czytelników naszej szkolnej strony internetowej do trzymania kciuków za reprezentantów Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań, a w szczególności za naszych „Gepardowców”.

Możliwość komentowania została wyłączona.