Policjanci w szkole

Policjanci w szkoleKażdego roku mamy możliwość osobistego spotkania z przedstawicielami Policji. Dziś tj. 25 października odwiedziła nas związana już od dawna z nami pani nadkomisarz Ewa Kasińska oraz dzielnicowy rejonu naszej szkoły młodszy aspirant Michał Nowacki.

Młodsi uczniowie zapoznali się z pracą dzielnicowego oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze. Każdy mógł zobaczyć, jakie przedmioty używa w swojej pracy policjant. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali kolorowy odblask na rękę, aby dzięki niemu zawsze być bezpiecznymi pieszymi.

Uczniowie starszych klas rozmawiali z kolei o funkcji dzielnicowego, bezpieczeństwie na drodze oraz przeciwdziałaniu przemocy.

Wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi uczniowie pomimo deszczowej pogody chętnie skorzystali z możliwości siedzenia w policyjnym radiowozie i włączenia syreny.

Warto wspomnieć przy okazji, że jak co roku ogłoszony został konkurs prewencyjny. Temat pracy dla młodszych to „Mój dzielnicowy„. Zadaniem starszych uczniów jest natomiast wykonanie plakatu pt. „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze„.

Możliwość komentowania została wyłączona.