Polskie szkoły dla Nepalu

Ponad 8 tysięcy zabitych, dziesiątki tysięcy rannych, pół miliona zniszczonych domów, 530 tysięcy poważnie uszkodzonych – to szacunkowy, wstępny bilans trzęsień ziemi, jakie 25 kwietnia i 12 maja miały miejsce Nepalu.  W związku z tą ogromną tragedią członkowie fundacji Narodowe Centrum Górskie, działającej przy Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi, wystosowali list otwarty do wszystkich szkół i placówek edukacyjnych na terenie Polski. W swoim piśmie proszą o wsparcie i pomoc. Apelują między innymi, aby Polskie dzieci pomogły najmłodszym Nepalczykom.

Celem akcji, której patronują wybitni himalaiści i ludzie gór z całej Polski jest zbiórka darów na terenie szkół. Organizatorzy wskazują, że chcieliby zbierać następujące przedmioty:  rękawiczki, czapki, skarpety (dziecięce i dla dorosłych), kredki, pisaki, długopisy, latarki i czołówki. Zbiórka potrwa do 31 maja br. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.centrumgorskie.pl w zakładce „Ludzie Gór dla Nepalu”.

Wszystkich Czytelników naszej szkolnej strony internetowej zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dla Nepalu. Osoby, które zechcą przekazać podarunki w postaci  wymienionych wyżej przedmiotów (rękawiczki, czapki…) prosimy o składanie ich w sekretariacie szkoły.

Możliwość komentowania została wyłączona.