Polubili KLASK-a

W minionym tygodniu uczniowie klasy VII i VIII SP mieli okazję poznać grę w KLASK-a. Co cieszy, spotkała się ona z wielkim zainteresowaniem. Każdy chciał spróbować swoich sił w rywalizacji na planszy.

Z podobnym, entuzjastycznym przyjęciem gra spotyka się na całym świecie. KLASK ma swoich miłośników w wielu krajach. Korzystając z okazji warto wspomnieć, że gra wymyślona została w 2013 roku przez duńskiego stolarza Mikkela Bertelsena. W Danii bardzo szybko stała się prawdziwym hitem, a niebawem zdobyła fanów na całym świecie. Co ciekawe, w wielu krajach rozgrywane są mistrzostwa w KLASK-a a najlepsi zawodnicy spotykają się na Mistrzostwach Europy, rywalizują także o miano najlepszego na świecie.

Na koniec prawdziwa gratka – podczas rozgrywanych w sierpniu 2019 roku w Helsinkach w Finlandii Mistrzostw Świata pierwsze miejsce we wspaniałym stylu wywalczył Polak – Tomasz Preuss.

Uczniowie naszej szkoły dopiero zaczynają przygodę z grą w KLASK-a, ale jak mawiają – trening czyni mistrza zatem zabieramy się do pracy!

Ps.

ABC KLASK-a: gra jest połączeniem cymbergaja i piłkarzyków, ma proste zasady, jest świetną zabawą dla przedstawicieli każdej grupy wiekowej.

Możliwość komentowania została wyłączona.