Pomagamy dzieciom z Sudanu

Nasza szkoła jako jedna z trzech placówek oświatowych ze Śremu przystąpiła w tym roku do projektu „Wszystkie kolory świata”. Celem akcji, której patronuje UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci) – najogólniej mówiąc – jest zebranie jak największych środków finansowych na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. W tym afrykańskim kraju trwa aktualnie największy kryzys żywnościowy na świecie. Z powodu głodu i chorób każdego dnia umiera tam mnóstwo osób, w tym dzieci.

Jak im pomóc? Jednym ze sposobów może być udział w projekcie „Wszystkie kolory świata”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie przygotowują specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Wykorzystując swoje zdolności, wyobraźnię oraz „dobre serca” wykonują wspomniane lalki pod okiem nauczycieli. Uszyte zabawki przekazywane będą w „dobre ręce” w zamian za darowiznę na rzecz dzieci z Sudanu.

Co ciekawe, każda z laleczek będzie miała swoją tożsamość. Zgodnie z ideą akcji uczniowie sami wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie lalki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”.

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii UNICEF-u?

Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek  przyczyniamy się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli w poprzednich latach udało się pozyskać ponad 1,1 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone i Czadzie.

Okazuje się, że każdy z nas może uratować życie dziecka, Ty także! Pisząc te słowa zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Taka niepowtarzalna lalka może być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby lub  dziecka – prezentem, który gdzieś daleko uchroni jedno dziecko od śmierci!!!

Być może ktoś z Czytelników naszej szkolnej strony internetowej chciałby samodzielnie lub wspólnie ze swoim dzieckiem wykonać taką lalkę? Zapewniamy, że jest to świetna, kreatywna zabawa rozwijająca wyobraźnię i empatię. Ze swej strony zapewniamy wykrój, materiały oraz pomoc w uszyciu lalki. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nauczycielami – panią Justyną Skrzypczak i panią Dominiką Stefaniak.

W uzupełnieniu informujemy, że patronem projektu „Wszystkie kolory świata” w Polsce jest Majka Jeżowska.

Możliwość komentowania została wyłączona.