Pomóżmy Stasiowi

Tegoroczne lato sprzyjało amatorom słonecznych kąpieli. Było ciepło, a przez wiele dni wręcz upalnie. W takich warunkach pogodowych z chęcią kupowaliśmy i wypijaliśmy duże ilości wody mineralnej oraz soków i napojów owocowych. Przez nasze ręce przeszła niezliczona ilość plastikowych nakrętek. Co się z nimi stało? Z nadzieją, że spora część z nich nie trafiła do kosza na śmieci zachęcam wszystkich, którzy segregowali surowce wtórne, a tym samym zbierali nakrętki do włączenia się w akcję „Pomóżmy Stasiowi”.

Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc rodzicom Stasia w zbiórce różnego typu odpadów plastikowych, między innymi nakrętek. Bardzo istotne jest to, by wspomniane surowce były oznaczone symbolami – PP, PE, HD-PE.

Z dniem 1 września 2014 roku do akcji włącza się nasza szkoła. Apelujemy zarówno do uczniów, pracowników  jak i sympatyków Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie, by zebrane przez siebie nakrętki przynosili do siedziby naszej szkoły. Zgodnie z przyjętymi ustaleniami akcja potrwa do końca 2014 roku.

Ps. Stasiu Ratajczak jest kilkuletnim chłopcem cierpiącym na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Jego rodzice robią wszystko, by normalnie się rozwijał i zaczął chodzić. Nieopisaną radość sprawia im zarówno uśmiech Stasia jak i wszelkie oznaki świadczące o postępie w jego rozwoju. Państwo Sylwia i Wojciech Ratajczakowie (rodzice Stasia) zapewniają, że środki uzyskane ze zbiórki surowców wtórnych przeznaczone zostaną na rehabilitację i leczenie ich syna.

Możliwość komentowania została wyłączona.