Poniedziałek w Poznaniu

Poniedzialek w PoznaniuPoszukiwanie oznak wiosny  w Ogrodzie Botanicznym, spacer po Starym Rynku i przylegających do niego uliczkach, przejazd tramwajem oraz zwiedzanie poznańskiej katedry na Ostrowie Tumskim – to najważniejsze punkty poniedziałkowej wycieczki do stolicy Wielkopolski, w której wzięli udział uczniowie klasy IV-VI SP. Wraz z nimi w podróż do Poznania udali się także reprezentanci KOS „Gepard”. Dla nich najważniejszym wydarzeniem dnia był z kolei udział w Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bowlingu. Dla obu grup poniedziałkowy wyjazd do grodu Przemysława okazał się bardzo atrakcyjny i bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci.

Uczestnicy wycieczki turystyczno-krajoznawczej wspominać będą zapewne piękne, wiosenne kwiaty, poznańskie koziołki, samodzielny zakup biletów tramwajowych czy wejście do podziemi katedry. Bez wątpienia sporą atrakcją dla nich była także możliwość zobaczenia torów bowlingowych znajdujących się NIKU.

W doskonałych nastrojach wracali do Śremu także „Gepardowcy”. Dla nich poniedziałek okazał się bardzo dobrym dniem. Nasi kręglarze spisali się znakomicie. Troje z nich wywalczyło złote medale (Tobiasz Zawierta – sukces w najsilniejszej grupie sprawnościowej; Szymon Tomaszewski – ustanowił swój nowy rekord życiowy – 146 pkt. w jednej grze; Rafał Burek). Równie szczęśliwi byli zdobywcy srebrnych medali – Joanna Paluszkiewicz, Julita Ławniczak, Krzysztof Najdora i Marcin Kaczmarek. Swojego występu nie musi wstydzić się także debiutujący w zawodach bowlingowych Kamil Augustyniak, który zajął 6 miejsce w swojej grupie sprawnościowej.

W uzupełnieniu informujemy, że w zawodach wzięło udział blisko 90 uczestników z 15 klubów z Piły, Gębic, Łopienna, Kłecka, Rokietnicy, Zbąszynia, Poznania i Śremu.

Możliwość komentowania została wyłączona.