Popłynęli po złoto

Znakomity występ podczas XXII Regionalnego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Pływaniu, jaki w środę 7 listopada br. odbył się w Szamotułach odnotowali reprezentanci „Geparda” – Krzysztof Najdora i Karol Marciniak. Naszej skromnej, dwuosobowej ekipie dopisało szczęście, bowiem zarówno Karol jak i Krzysztof wywalczyli pierwsze miejsca w swoich – sześcioosobowych – grupach sprawnościowych na dystansie 25 m stylem dowolnym,  zdobywając tym samym złote medale.

Zgodnie z regulaminem zawodów każdy z uczestników mógł wystartować maksymalnie w dwóch konkurencjach. Z tej możliwości skorzystał Karol, który obok startu w popularnym kraulu na piersiach zaprezentował swoje umiejętności także w stylu grzbietowym, zajmując w swoim biegu czwarte miejsce. Reprezentanci „Geparda”, dumni ze swoich osiągnięć wrócili do domów w doskonałych nastrojach. Kolejne zawody za rok, być może nasz pływacki team wyruszy na nie w powiększonym składzie? 

W uzupełnieniu naszej relacji informujemy, że w pływackim mityngu w Szamotułach uczestniczyło 150 zawodników z 22 klubów. Celem imprezy obok podsumowania całorocznej  pracy szkoleniowej było popularyzowanie pływania w szkołach i placówkach dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Możliwość komentowania została wyłączona.