Pożegnanie gimnazjalistów

pozegnanie_gimnazjalistowZgodnie z naszą wieloletnią, szkolną tradycją w przeddzień rozdania świadectw uczniowie klasy III gimnazjum wraz ze swoimi rodzicami zorganizowali uroczyste spotkanie podczas, którego oficjalnie pożegnali swoje młodsze koleżanki, kolegów jak i wszystkich pracowników Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej.

Wzorem lat ubiegłych uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Krystyna Rymaniak, która w kilku słowach przybliżyła sylwetki tegorocznych absolwentów (Agnieszka Kowalska, Joanna Skrzypczak, Łukasz Duda, Patryk Szczęsny). W swoim wystąpieniu wspomniała między innymi o odległych już latach kiedy zaczynali edukację w naszej placówce. Jak zawsze przy tego typu okazjach, zachęcała również by opuszczająca mury naszej placówki młodzież nie zapominała o budynku przy ul. Piłsudskiego 15. „Zaglądajcie do nas” – podsumowała swoją wypowiedź.

 

W dalszej części spotkania przysłowiową pałeczkę przejęli rodzice i absolwenci, którzy na czwartkową uroczystość wraz z wychowawczynią klasy p. Beatą Norberciak przygotowali kilka niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi rymowanki o pracownikach szkoły. „Pani Monika historyczką jest w tej szkole nie od dzisiaj. Opowiada o przeszłości aż nam czasem cierpną kości”. „Pan Waldek uczył nas śpiewać znane hiciory i wszystkim wokół poprawiał humory”. „Pani Halinka na geografii pokazała nam gdzie jest Azja, gdzie Afryka – już od tego mamy bzika. Biologii też nas uczyła i nawet o osach coś tam mówiła”. „Pan Maciej każe skakać, biegać, ćwiczyć. Nikt nie może się na wuefie byczyć. Już czasem aż padamy, a pan na to – dalej gramy!” – to tylko wybrane fragmenty pełnej humoru opowieści o personelu szkoły.

W okolicznościowym programie nie zabrakło także podziękowań, akcentów artystycznych (piosenka w wykonaniu Anity Wolarczyk), wspólnego oglądania zdjęć oraz słodkiego poczęstunku przy kawie. Czwartkowe pożegnanie absolwentów zakończyła sesja fotograficzna.

Możliwość komentowania została wyłączona.