Poznaj i dołącz do nas…

Czym są Olimpiady Specjalne? Jakie są cele tej organizacji? Co zrobić by zostać zawodnikiem Geparda? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z działalnością ruchu Special Olympics można było uzyskać podczas seminarium informacyjnego „Olimpiady Specjalne to więcej niż sport”, które z inicjatywy działaczy „Geparda” odbyło się w siedzibie naszej szkoły w środę 11 lutego. Spotkanie było znakomitą okazją by zapoznać się zarówno z historią, działalnością jak i bogatą ofertą programową stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.

Zgodnie z harmonogramem seminarium obok prelekcji i filmów szkoleniowych w programie spotkania nie zabrakło także wystąpień zaproszonych gości. O swojej sportowej przygodzie opowiedział wielokrotny reprezentant „Geparda” – Szymon Tomaszewski. Z dumą prezentował zdobyte podczas licznych startów medale i podkreślał jak ważne miejsce w jego życiu zajmuje sport. Do uczestnictwa w zawodach organizowanych przez Olimpiady Specjalne gorąco zachęcała również p. Edyta Marciniak, która podzieliła się swoimi osobistymi wrażeniami z pobytu na mityngu pływackim w Szamotułach, gdzie kibicowała między innymi swojemu synowi Karolowi. Pełne pozytywnych emocji było także wystąpienie mamy Szymona – p. Wiolety Tomaszewskiej, która podobnie jak mama Karola wymieniała korzyści wynikające z faktu przynależności do stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.

Jako działacze „Geparda” mamy nadzieję, że po środowym spotkaniu w szeregi naszego klubu wstąpią nowi zawodnicy. Już teraz życzymy im by spotkanie z Olimpiadami Specjalnymi było dla nich początkiem wspaniałej przygody ze sportem, by po latach mogli jak Szymon Tomaszewski z dumą prezentować swoje medale, a tym samym dostarczać radości swoim najbliższym.

Wszystkim uczestnikom seminarium dziękujemy za przybycie.

Możliwość komentowania została wyłączona.