Poznaliśmy mistrzów gry w warcaby

warcaby7 marca br. rozegrane zostały ostatnie pojedynki I Mistrzostw ZSS w Warcaby. W finałowych meczach Jagoda Menzel wygrała z Martyną Grelus, a Adrian Malinowski pokonał Patryka Szczęsnego.

Jak się okazuje zarówno Jagoda jak i Adrian byli jedynymi uczestnikami turnieju, którzy odnotowali komplet zwycięstw, a tym samym zasłużenie wywalczyli tytuły mistrzów szkoły – brawo! W drodze po końcowy sukces Jagoda pokonała kolejno: Kamilę Nowak (kl. I PdP), Monikę Menzel (kl. I PdP), Kingę Bugzel (kl. V SP), Martynę Grelus (kl. III GIMN.). Z kolei wyższość Adriana musieli uznać: Fabian Grabowski (kl. V SP), Adam Skrzypczak (kl. III GIMN.), Maciej Skrzypczak (kl. I PdP), Patryk Szczęsny (kl. I PdP).

W ostatecznej klasyfikacji turnieju dziewcząt w najlepszej czwórce mistrzostw znalazły się: Jagoda Menzel (1 miejsce), Martyna Grelus (2), Kinga Bugzel (3), Patrycja Krauze (4) natomiast w rywalizacji chłopców lokaty od 1-4 przypadły w udziale: Adrianowi Malinowskiemu (1), Patrykowi Szczęsnemu (2), Szymonowi Kubiakowi (3) oraz Maciejowi Skrzypczakowi (4).

Co warte podkreślenia, zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 30 graczy (14 dziewcząt, 16 chłopców). Łącznie podczas turnieju rozegrano 54 pojedynki (25 w zmaganiach dziewcząt, 29 w rywalizacji chłopców). Bez cienia wątpliwości, pierwsze w historii naszej szkoły mistrzostwa w warcaby można uznać za bardzo udaną imprezę.

Wszystkich uczestników turnieju zachęcamy do doskonalenia umiejętności. Trenujcie z mamą, tatą, siostrą, bratem, babcią, dziadkiem, przyjaciółmi… i do zobaczenia przy turniejowych planszach za rok.

Możliwość komentowania została wyłączona.