Poznań – lubimy tam wracać

Po raz kolejny wybraliśmy się do stolicy Wielkopolski. Okazuje się, że ciekawych i wartych uwagi miejsc w Poznaniu jest dużo. Z dala od ławek uczyliśmy się o przyrodzie, historii i geografii, a i ruchu było sporo.

Pierwszym punktem na naszej trasie była Palmiarnia Poznańska. W ogromnych pomieszczeniach zgromadzono roślinność, a także wiele gatunków zwierząt z różnych stref klimatycznych naszej planety. Pani przewodnik opowiadała nam o ciekawych roślinach. Zobaczyliśmy między innymi jak wygląda drzewo, z którego orzechów robiony jest popularny napój Coca Cola. Dowiedzieliśmy się jak pozyskiwany jest cynamon – to zasuszona i zrolowana kora innego drzewa. Wiele radości sprawiło nam obserwowanie ryb w akwariach, a także ich karmienie. Przypatrywaliśmy się też między innymi papugom, żółwiom, żabom rogatym. 

Pozostając w zachwycie nad przyrodą skierowaliśmy się do największego parku Poznania – Cytadeli. Po pokonaniu olbrzymiej ilości schodów dotarliśmy do Muzeum Uzbrojenia, w którym obejrzeliśmy w szczególności czołgi, samoloty, działa, broń, mundury z czasów między innymi II wojny światowej.

Pełni wrażeń, zmęczeni, jednak w świetnych humorach wróciliśmy do Śremu. Wkrótce czas zacząć myśleć o kolejnych punktach turystycznych w naszych okolicach, także w Poznaniu.

Możliwość komentowania została wyłączona.