Praktyki przysposabiające do pracy ruszyły pełną parą!!!

Już kolejny rok uczniowie szkoły PDP uczestniczą w praktykach mających podnieść ich umiejętności zawodowe. Wspomniane zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w następujących zakładach: Zakład Krawiecki pani Haliny Okonek – w charakterze pomocnik krawcowej, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Farnej – w charakterze pomocnik opiekuna osoby zależnej oraz nowość (!) – salon meblowy Black Red White w Śremie – w charakterze pomocnik pracownika porządkowego.

Praktyki w salonie meblowym to przysłowiowy „strzał w 10-tkę”! Okazało się bowiem, że sporo jest tam prac, w których możemy się wykazać – między innymi: zamiatanie hali wystawowej, ścieranie kurzu z mebli, mycie szyb, luster i dekoracji, odchwaszczanie i zamiatanie terenu wokół salonu. Co warte zauważenia właściciele i pracownicy salonu „Black Red White” byli z nas bardzo zadowoleni. W zamian za naszą pracę wręczyli nam katalogi, a w trakcie pracy mogliśmy posłuchać muzyki, co sprawiło że czas upłynął nam bardzo miło. Poza tym mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska meblom prezentowanym w salonie – niektóre dziewczyny planowały już jak umeblują swoje przyszłe mieszkania!

W uzupełnieniu informacji o zajęciach przysposabiających do pracy warto wspomnieć również, że uczennice klas PDP odbywają praktyki także na terenie naszej szkoły, gdzie  pomagają w opiece nad młodszymi uczniami podczas zajęć lekcyjnych oraz w trakcie długich przerw.

Co godne podkreślenia – już niedługo będzie można dostrzec nas z daleka, ponieważ wszyscy praktykanci ubrani będą w piękne niebieskie koszulki z logo szkoły, na głowach zaś nosić będą kolorowe czapki z daszkiem.

Możliwość komentowania została wyłączona.